Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szakon érdemes megvenni...

Jogász szakon érdemes megvenni a könyveket vagy inkább könyvtárból kölcsönözni vagy jegyzeteteket venni?

Figyelt kérdés
PTE

2012. aug. 19. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:

:))) Érdemes megvenni? Hogy Bessenyei András tanár bácsit idézzem (Római jog): "A vizsgára bocsátás feltétele, hogy a vizsgázó a vizsga elején bemutatja a tankönyvét, melybe tollal beleírta a nevét."

Mindezt azzal indokolva, hogy tankönyv nélkül nem lehet megtanulni ezt a tananyagot. Az már csak hab a tortán, hogy saját könyvből tanít :)))

Ez pont PTE.

Amúgy van amit ki lehet húzni tankönyv nélkül is.

2012. aug. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bessenyő András a neve :)) engem nem ő fog tanítani római jogból amúgy :)))))99
2012. aug. 19. 23:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg Bessenyő :D Pedig annyit hallgattam... De látod, nem tudtam megjegyezni :D
2012. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem tudom ,szerencse e vagy balszerencse,,hogy nekem nem ő lesz a tanárom..???!! :))))
2012. aug. 19. 23:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hatalmas szerencse :)))
2012. aug. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tényleg annyira borzalmas? amennyire mondják,vagy csak fel van nagyítva
2012. aug. 20. 08:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk "Pista bácsinál" az óra 1/10-e volt magyar, a többi latin és görög, de úgy, hogy nem fordított semmit. Mondta a latintanárunk, hogy már mondta neki a tanszék, hogy a hallgatók párhuzamosan tanulják a latint a római joggal, így nem kellene elvárni, hogy mindenki perfekt beszéljen latinul. A válasz az volt a hőn szeretett tanárbácsitól, hogy ez a hallgató problémája, ha nem megy, vegyen különórát latinból...

Amúgy nem az egyszerű tárgyak közé tartozik a római jog, de ha szeretsz "s.ggelni", akkor könnyen teljesíthető :D

2012. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A PTE-n sokkal könnyebb a róma, nekem elsőre sikerült, jó jeggyel, majd átmentem az elte-re, ott nem fogadták el, úgyhogy csinálhattam újra, nahh ott vérrel és verejtékkel sikerült egy épphogy kettest összehozni UV-n... Szóval teljesen más a szint.
2012. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, Bessenyőt jobb elkerülni, persze hatalmas jóindulatra vall hogy ha valami nem jut eszedbe latinul, segít és elmondja ógörögül:D

a kérdésre válaszolva: én azt mondom hogy a fontosakat vedd meg mindenképp (polgár, bünti, pp, be, közig, alk: magyarul azokat ami kell AV-ra is, plusz az eljárásjogikat). A többit, munka, család, ilyenek nyugodtan kölcsönözd.

2012. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!