Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemeken tényleg ennyire...

Az egyetemeken tényleg ennyire sok órája van a hallgatóknak?

Figyelt kérdés
Most leszek első éves, és ma láttam a szakom tervezett órarendjét. Eléggé lesokkolt, hogy egyes napokon zsinórban 13 óra van beírva, ami azt jelenti, hogy este kilencig tart az oktatás?? Van ilyen? És ezt hogy lehet kibírni? Nagyon megijedtem amiatt is, hogy nekem abban az időben már nem is megy buszom hazafelé (20 km-re lakom az egyetemtől), csak az utolsó háromnegyed 11-kor. Mit lehet ilyenkor tenni? Ez tényleg így megy, ennyire kemény?:/
2012. aug. 22. 13:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen. De lehet, ohgy más napokon nem ilyen húzós. Ahogy az is lehet, félreolvastál valamit.
2012. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyeteme válogatja, nekem is voltak ilyen estig tartó napjaim, de voltak lazábbak is. Ki lehet bírni, muszáj. Persze nem kell mindig minden órára bemenni... ;-)
2012. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nézd meg milyen az az utolsó óra, nem-e valami gagyi kötvált. tárgy (nekem fizika szakon volt elsőben olyan, hogy eu és magyarország vmint egy menedzsment óra...értelmetlen szarok), ha ilyen akkor elég ha 1-2 alkalommal mész be és előveszel vizsgára valami jegyzetet.

De amúgy azért nem úgy kell elképzelni, hogy egy huzamba lesznek az óráid, általában az óra vagy egészkor kezdődik vagy 15kor illetve ált vagy 45kor vagy egészkor végződik, vagyis néha összejöhet akár egy fél óra szünet is :D ezt ugyanis tanára válogatja miként csinálja.

2012. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Silber ***** válasza:
Nekem is volt órarend szerint előadásom 20:00-21:30 között. Elképzelhető, de az is lehet, hogy csak ideiglenesen pakoltak be órákat, ameddig el nem készítik a végső órarendet. A tanárok sem szeretnek késő délután bent lenni az egyetemen, az pedig mindennél nagyobb ok az esti órák ellen.
2012. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, hogy reggeltől este fél 10-ig órám volt egyfolytában
2012. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem első félévben csak 22 órám van :)
2012. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
mármint az első félévben heti 22 :)
2012. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szaktól függ.

Nekem most minden nap reggel 8-tól 5ig órám lesz folyamatosan, szünet nélkül. Pénteken "csak" 4-ig.

És ez még csak a kötelező...ezután jönnek csak a köt. választhatók és választhatók, így simán elhúzódik a nap 7-ig, 8-ig.


De ismerősöm más szakon meg tudta oldani, hogy egész héten csak kettő nap legyen órája...persze akkor reggeltől estig, de azért akkor is nevetséges.



Nem lehet, hogy be vannak írva az órarendbe a kötelezően választható/választható kurzusok is? Nem hiszem, hogy az összeset fel kell venned.

2012. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én is voltam már bent 12 órát szinte zsinórban, csak pár szünet volt közben. De nem ez megy végig, inkább csak az első 1-2 félévben.
2012. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"mármint az első félévben heti 22 :)"


Valószínű nem vettél fel minden órát. 29-31-nek kéne lennie saccra.

2012. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!