Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen véleménnyel vagytok a...

Milyen véleménnyel vagytok a Selye János komáromi egyetemről?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan emberek véleménye érdekelne, akik oda járnak v ott végeztek. Főleg a gazdasági szak, ami mozgatna... a válaszokat előre is köszönöm!

2012. aug. 23. 15:14
 1/5 anonim válasza:
Több ismerősöm is tanult Révkomáromban azokban a szép időkben, amikor még a Corvinus és a BME kihelyezett tagozata működött ott. Akkoriban a Corvinus-os közgáz nagyon színvonalas volt, a pestivel egyenértékű. A mostani Selyét össze sem lehet hasonlítani vele, valószínűleg több más szlovákiai egyetemmel együtt le fogják minősíteni. Amennyiben magyarországi vagy, egyértelműen lebeszélnélek.
2012. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyetlen előnye, hogy az egyetlen kifejezetten magyar tannyelvű egyetem Szlovákiában.
2012. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szlovákiai vagyok. Nem tudom mihez kezdjek. Tanulnék én Magyarországon is, de nem hiszem, hogy kapnék osztondíjat. Bár nem tanulok rosszul, de nincs olyan sok verseny, amin részt vettem és ez miatt lehet, h elmennének a pontjaim. És hát az is lenne logikus, h eleve egy magyarországi magyar kapna elobb osztondíjat, mint egy szlovákiai tanuló. Arról én is hallottam, hogy le lesz minosítve a Selye sajnos... 2014-ig kaptak haladékot azt hiszem, ha addig nem mutatnak fel valamit, akkor csak foiskola lesz. Tehát nem ajánlanátok a sulit... Koszonom szépen a válaszokat és várom a továbbiakat is :)
2012. aug. 23. 18:40
 4/5 anonim válasza:

Én is szlovákiai vagyok (előző válaszokat is én írtam), de magyarországi egyetemen fogok tovább tanulni(BME). A szlovákiában elért versenyeredményeid amúgy sem számítanának be a felvételi pontjaidba. Az tényleg igaz, hogy állami ösztöndíjas képzésre közgázból most nehéz bekerülni Mo.-on, és ott a hallgatói szerződés (röghözkötés) is. Ha viszont mégis Magyarországon szeretnél tanuni, akkor addig még mindig csinálhatsz nyelvvizsgát (pl. szlovákból felsőfokút, ami elég könnyű +40 pont), vagy emelt érettségiket (tantárgyanként +50 pont, max. 100).

És mindenképpen magyarul szeretnél tanulni?

2012. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nem 100 % az biztos, hogy beadom szlovák egyetemekre is a jelentkezésem, de valahogy azért Magyarország jobban húz, de az is lehet, h még Nyitrán kötök ki a végén. Szóval majd elválik. Mindenesetre köszönöm a segítséged!
2012. aug. 26. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!