Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Xántus János Két Tanítási...

Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnázium: Érdekelne a cserediák program, hogy mennyibe kerül, melyik országokba mentek? ; Érdekel a tandíj, hogy lehetséges-e ösztöndíjat kérni, ha igen milyen átlagnak kell meglennie?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60 ezer forint félévente a tandíj. Minek adnának ösztöndíjat? Ha nincs pénzed, akkor nem mész fizetős suliba, ennyi. Rengeteg jó iskola van. Egyébként idén 65 pontos központi volt a minimum, az alatt elutasítottak, és írják, hogy minimum 4,5-ös átlag kell. Eléggé elit iskola.
2012. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én osztálytársam biztos ,hogy nem 4,5-ös átlaggal ment oda amúgy én is úgy tudom , hogy elit tehát ha nincs pénzed ne menj oda. Nekem csak a tehetősebb ismerőseim mentek oda.
2012. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát!:)

Első válaszolónak: Szerintem Te valamit nagyon rosszul tudsz, mivel összesen 53 pontnak kellett meglennie idén (25 magyar + 28 matek), ahhoz hogy behívjanak szóbelizni.


Ezen az oldalon ott vannak az elutasítottak listája, ott ugyanez van írva:


[link]


Egyébként nem azért kérdeztem rá az Ösztöndíj lehetőségére, mert nincs pénzem, hanem mert egyik tanáromnak a lánya ott tanult, és ő mondta, hogy van ilyen... Azt megtudnátok mondani, hány nyelvet lehet maximum tanulni?

2012. júl. 18. 10:39
 4/13 anonim ***** válasza:
oda szeretnél jelentkezni ?
2012. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a sulit biztosan meg fogom jelölni a felvételinél. Igazából a lehető legjobb nyelvi képzésben szeretnék részesülni a középiskolában, és úgy hallottam, a Xántus ebből a szempontból jó, ezért szeretnék ide bejutni. Te Xántusos vagy?
2012. júl. 22. 10:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem én Hunfalvys vagyok/leszek.:D Állítólag ott is jó a nyelvtanítás ,azért is jelentkeztem oda.

Azért kérdeztem , hogy oda jelentkezel-e mert ha találkozok az oda járó ismerősömmel akkor tőle ezeket meg tudom kérdezni. Vagy betelefonálsz a titkárságra és megkérdezed ezt.

2012. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, a Hunfalvyról is sok jót hallottam... Sok ismerősöm jár oda, a Külkereskedelmi Szakközépbe.. Köszi a javaslatot!
2012. júl. 24. 11:55
 8/13 anonim válasza:
Szia! Én a Xantusba járok, most leszek 10.-es. Ez valóban egy igen "elit" iskola de ezt ne úgy értsd, hogy mindenki sznob. Én bátran ajánlom ezt az iskolát akkor ha nem okoz gondot neked hogy itt tanulni kell, másként nem megy. 6 nyelv közül lehet választani: angol, német, spanyol, orosz, olasz, francia. Őszintén én élvezek ide járni, például 9. és 10.-ben visznek Operába 2x, MÜPÁ-ba 2x (iskola állja), na és persze a kirándulások, jók a tanárok, a büfés pedig egy BŰVÉSZ( nagyon szórakoztató), ja és a Gólyatábort nem szabad kihagyni. Személy szerint én egy remek sulinak tartom és remélem valamennyire hasznos volt amit írtam. :)
2012. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nagyon sok hasznos információt írtál! :) A tanulással nincsenek problémáim, a suliban, ahova most járok (Áldás utcai Általános Iskola) elég magas a követelmény, és azzal sem lenne bajom, hogy a Xántus tele van gazdag gyerekekkel, mivel az Áldásba a Rózsadombi körzet leggazdagabb lakóinak gyerekei járnak. (:
2012. júl. 27. 10:06
 10/13 anonim válasza:
VAN ÖSZTÖNDÍJ! Minden évben minden évfolyamról az kap akinek a legjobb volt az átlaga meg aktív a sportban és a sulis dolgokban.
2012. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!