Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra menjek, ha író...

Melyik szakra menjek, ha író szeretnék lenni? Vagy inkább menjek sima gimibe?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, most kezdem majd a 8.-at és nem sok időm van már dönteni, hogy gimi, vagy szakközép, és ha az akkor milyen szak. Leginkább az írói szakma van hozzám a legközelebb, de gondolkoztam már a fotográfuson, mert képeket is szeretek csinálni, aztán még ott van függőben a kreatív tervező.. Milyen iskolákat javasoltok?

2012. aug. 24. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Fő állásban biztos ne legyél író :\, pár évszázaddal ezelőtt, amikor még olvastak is az emberek, akkor is csak Vörösmarty Mihály és Petőfi Sándor tudott belőle megélni (mindegyik írónak volt rendes szakmája is, pl. ügyvéd). Szóval nem egy nagy bevételforrás. Plusz csak is ismertséggel tudsz bejutni a "körbe", szabadúszóként semmi esélyed.


Szóval inkább csak hobbyként írjál

2012. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az íráshoz sima gimi inkább, azán pedig egy bölcsészkar és magyar szak ,

fotósnak, szintén v sima gimi, vagy asszem van már 1-2 gimi ahol fotót is tanítanak, utána meg egy képzőművészeti fősuli

2012. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Leiner Laura könyveit is rengetegen olvassuk. Előtte őt se ismerte senki. Meg is él a könyveiből. :) Szóval szerintem nyugodtan vágjon bele az írásba. Amúgy kérdező: sima gimi, nem kell semmilyen szak, ha jó író vagy, fel fognak rád figyelni, csak kicsit teperni kell a kiadóknál. :) Én elvégezném még a fotós szakmát is, így két hobbidnak is hódolhatsz. :)
2012. aug. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha irói vér csörgedezik az ereidben, akkor nem gondolkoznál azon, hogy esetleg fotográfus is lennél. Ez egy életérzés, ha kikívánkoznak Belőled a betűk és a képek is, olyan is van, de akkor meg ne akarj választani. Menj sima gimáziumba, és még van időd észrevenni, melyik az, ami nélkül képtelen vagy élni. (Hiszen a művészet egy művész számára olyan, akár a kenyér.)
2012. aug. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!:) Akkor azt hiszem keresek valami gimit...:)
2012. aug. 28. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:
a Vörösmarty Mihály és a Leöveyben van médiás szak:) én jókat hallottam róla:) mindenki nagyon kreatív és tehetséges:D
2012. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!