Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Volt már olyan biomérnök, aki...

Volt már olyan biomérnök, aki 1 évet lehúzott a Corvinus-on (ott kezdte), majd átment a BME-re, és végig ott folytatta a tanulást?

Figyelt kérdés

Mi mindent tett meg az illető, hogy átvegyék? Nehéz volt az átjelentkezés? Figyelembe vették a felvételi pontszámait, vagy csak úgy átvették, mint egy másik intézményben tanuló biomérnököt? Költségtérítésesre vagy államira vették fel? Nem volt esetleg olyan, hogy átvették, elfogadták a tantárgyait, de még is volt olyan, amit nem tudott, így hátrányban volt az órákon?

Légyszi, aki már átesett ezen az írjon!



2012. aug. 26. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

(1) Csak olyan hallgatót lehet átvenni, aki az adott szakhoz a Tájékoztatóban előírt felvételi követelményeknek megfelel.

(2) A BME-n oktatott alapképzési és osztatlan szakokra való átvétel szükséges, de nem elégséges feltétele, hogy a kérelmet benyújtó hallgató

(a) felsőoktatási intézmény hallgatójaként legalább két aktív félévet eltöltsön, és legalább 30 ECTS kreditet megszerezzen,

(b) utolsó két félévének BME TVSZ szerinti ösztöndíjindexe külön-külön alapképzésről alapképzésre való átvétel esetén legalább 2,50 legyen.

(3) A BME-n oktatott mesterképzési szakokra való átvétel szükséges, de nem elégséges feltétele, hogy a kérelmet benyújtó hallgató felsőoktatási intézmény hallgatójaként legalább egy aktív félévet eltöltsön és legalább 15 ECTS kreditet megszerezzen.

(4) Magyar állami ösztöndíjjal támogatott képzésre más szakról csak magyar állami ösztöndíjjal támogatott képzésben részt vevő hallgató vehető át.

(5) A kérelmet a fogadó kar dékánjához kell benyújtani, a Tanulmányi Ügyrend szerint, illetve annak értelemszerű alkalmazásával. Az átvételi kérelmekről a fogadó kar Tanulmányi Bizottsága félévente egy alkalommal dönt a BME Tanulmányi és Vizsgaszabályzata megfelelő rendelkezései alapján.

(6) Átvétel csak ugyanazon képzési ciklusba és képzési területhez tartozó szakok között történhet.


Nem tudom, hogy ezt megtaláltad-e, azért másoltam be, ez a BME átvételi szabályzatának egy része. Ezek alapján akár át is vehetnek, de én jártam egy évet BME-re, és ott az általános vélekedés a Corvinusról nem túl pozitív, tehát ne számíts arra, hogy kapkodni fognak utánad. Az könnyen lehet, hogy lesznek olyan dolgok, amiket nem tudsz, de inkább arra számíts, hogy nem sok tárgyadat fogják átvenni, mert nagyon szigorúan nézik, hogy egyezzenek a tárgyak. Szerves kémi pl BME-n 6 kredit, Corvinuson csak 4...Ilyenkor esélyed sincs, hogy átvegyék. Arra még figyelj oda, hogy pont azért, mert nem vesznek át mindent, lehet, hogy csúszni fogsz akkor is, ha mindent elsőre megcsinálsz (bár BME-n van keresztfélév, ez sokat segít), meg BME-n elég általános, hogy csúsznak az emberek 1-2 félévet, és így a végére, vagy msc-re könnyen lehet, hogy elfogynak az államilag támogatott féléveid. Bocsi, hogy nem pont a kérdésre válaszoltam, de gondoltam hasznos lehet, ha ezekről tudsz.

2012. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a Corvinuson idén először indítanak biomérnökit (javíts ki, ha tévedek), így ilyen embert nem fogsz találni.
2012. aug. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy 3 éve indították, és még csak most kerülnek ki az első végzősök.
2012. aug. 26. 20:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy ha volt ilyen ember, az megírná, hogy mely tárgyakat vette fel a könnyebb átjutás reményében?
2012. aug. 28. 16:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a 30 ECTS kredit a 2 félévre összesen vagy külön-külön vonatkozik?
2012. nov. 17. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!