Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Titeket zavar, vagy ciki, ha...

Titeket zavar, vagy ciki, ha gyenge iskolába jártok (nem a teljesítményetek miatt)?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 18:29
 1/9 anonim válasza:

Dehogyis, az cikibb, ha a teljesítményed gyatra. Egy gyenge iskolában is meg lehet mutatni, hogy igenis leszel valaki, mint ahogy erős iskolában is lehet bukdácsolni.

Szerintem kifejezetten pozitív, ha egy gyenge iskolában tudsz felmutatni igen jó eredményeket. (nyilván egy gyenge iskolában többet kell foglalkozni az otthon tanulással is sajnos)

2012. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem sőt egyetemen büszke is voltak rá, hogy onnan jöttem. Bár én nagyon szeretem a sulimat.
2012. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem kifejezetten pozitív, ha egy gyenge iskolában tudsz felmutatni igen jó eredményeket. (nyilván egy gyenge iskolában többet kell foglalkozni az otthon tanulással is sajnos)"


Nem feltétlenül. Van hogy nem csak a tanítás gyenge, hanem ugyanúgy a számonkérés is.

Egyébként engem nem zavar ha valaki gyengébb suliba járt. Attól még nem biztos, hogy nem okos. Erős sulikban meg akadnak dinkák is szép számmal.

2012. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

"Nem feltétlenül. Van hogy nem csak a tanítás gyenge, hanem ugyanúgy a számonkérés is. "


De érettségin ugyan azt az érettségit írják, mint egy gimnáziumba.

2012. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem zavarna, ha azt a minimálisat is tudnám teljesíteni... :(
2012. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4. igen, ugyanazt írják, de van ahol előre lefixálja a tanár a diákokkal, hogy szóbelin melyik tételt fogják húzni, milyen sorrendben lesznek a borítékok. Na így a szóbelivel sokat lehet javítani az írásbeli eredményeken. Nem egy ismerősöm van, aki így érettségizett.
2012. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem zavart és soha nem tartottam cikinek. Szerettem oda járni, jól tanultam, és tudtam, hogy hogyha elnézőbbek is itt a tanárok mondjuk házi feladat tekintetében, nem lesz gondom, ha egy olyan helyre kerülök, ahol a nevemet nem fogják tudni az oktatóim, nemhogy szimpatizálnának velem és engedékenyek lennének.


És tényleg, egyetemre járok, nehézségek nélkül jól tanulok, ugyanúgy, mint azok a szaktársaim, akik azzal dicsekedtek, milyen jó és színvonalas középiskolából érkeztek ide.


Tehát hátrányom nem származott belőle, csak volt négy évem, amikor mosolyogva keltem fel és nem gyomorgörccsel, ebben mi zavarjon?

2012. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most megyek kilencedikbe.Én igen,cikinek érzem,hogy gyenge suliba megyek,pedig a négyes szintet mindig teljesítettem.

Egy osztálytársam anyukája,amikor meghallotta,hogy hova megyek,elkezdte mondani,hogy az gyenge iskola,meg ilyesmi.

Anyukám azért oda íratott,hogy inkább egy gyenge suliba legyek erős,mint egy erős suliba gyenge.

2012. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem az. Bár egy erősebb iskola jobb közeg az ember képességeinek kibontakoztatásához, de én is ismerek olyan embert, aki egy alapjába véve gyenge középiskolába járt, mégis, megmerem kockáztatni, jóval többet tud mint az "elit" gimikbe járók.
2012. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!