Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ha csak értéktel...

Mit csináljak ha csak értéktelen dolgokra vagyok képes?

Figyelt kérdés
most érettségiztem (kicsit megkésve) és fel is vettek egy totál kamu szakra (nemzetközi tanulmányok),az hogy ez nem ér sokat akkor is tudtam amikor megjelöltem, de most hogy közeledik a beiratkozás, egyre jobban nyomaszt hogy ilyen hülyeséget fogok csinálni, elpazarlom az életem. Megjegyzem a többi megjelölt suli is büfészak volt (komm. és média, hasonlók) mert az igazán komoly, "egyetemhez méltó" dolgokban nem vagyok jó, nehezen koncentrálok, lassan is gondolkozom, a logikám se a legjobb (így orvosi, mérnök, stb kizárva). Emellett kicsit sérült is vagyok, a felnőttes helyzetekben csak úgy elsírom magam, főleg ha éjszaka arra ébredek hogy rosszat álmodok már le se merek feküdni meg félek az emberektől, sokszor elbambulok és nem veszem észre hogy folyik a nyálam (nem nagyon csak kicsit). Nagyon szomorú vagyok, mit csináljak? a szüleim mindenképp azt akarják hogy egyetemre menjek

2012. aug. 27. 18:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
lány. töriből meg magyarból jó voltam, vagyis a jegyeim rosszak voltak, de az érettségim jó lett
2012. aug. 27. 20:02
 12/18 anonim ***** válasza:
De érdekelt is vagy csak jó voltál? mert ha érdekel akkor lehetnél magyartanár például vagy töritanár.
2012. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
nem, nem igazán érdekelt, csak ezekből voltam jobb. a tanári szakot is láttam, de nem akarok az lenni
2012. aug. 27. 20:42
 14/18 anonim ***** válasza:

Juj ennyire ne add fel!!!

Én is részben hasonló cipőben járok. Nekem keményebben kell tanulni, mint a többieknek, logikám, memóriám, figyelemképességem bizonyítottan rosszabb. Bár a logikámat most fejlesztette az egy év programozás és a sok matekozás.


Én is úgy voltam vele, hogy sokminden érdekel (engem reál, tudományos téren), de semmi se eléggé.

Volt olyan periódusom, hogy családtag itt ült benn és együtt néztük a szakokat, hogy úgy annyira egyik se jön be, amelyik pedig jobban bejön, nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nehéz, a Műegyetemen van csak.


Én a környezetmérnökin kötöttem ki, nem a Műegyetemen. Kár, hogy nem keresik őket és nem kiforrott dolog még nálunk.

Ettől függetlenül büszke vagyok rá, hogy ezen a szakon fogok kezdeni, de néha még úgy érzek, mint Te.

Mindenesetre mindent meg kell tennem, hogy ez érjen valamit.



Azt javaslom, keress egy szakot, amibe több dolog van abból, amik érdekelnek (én is így szúrtam ki a szakomat). Próbálj ráhangolódni, próbáld megszeretni, a külvilág negatív véleményét arra használd, hogy képben legyél a dolgokkal, de ne hagyd, hogy eltántorítsanak.


Hajrá!

2012. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Na, közben elkezdtem ezt a szakot és egyszerűen BORZALMAS, unalmas, hülyeség, kb a gimi meghosszabbítása, csak sokkal rosszabb mert a gimiben az emberek kedvesek, barátságosak voltak, szép volt a hely, ez meg egy hülye putri telis-tele bunkókkal. Semmi érdekeset nem csinálunk, nem jó semmire, szinte minden nap sírok, annyira depressziós vagyok.
2012. okt. 17. 22:38
 16/18 anonim ***** válasza:

Bunkók? Nagyon sajnálom... :/

Nálunk pont fordítva, gimiben bunkók, itt több az aranyos ember.

Hááát... szerintem tudsz másik szakot keresni a hallgató szerz. megszegése nélkül, ennek nézz utána!

2012. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd ott, menj el dolgozni vagy okj-re. Lehet hogy még nem tudod mi akarsz lenni, de mondjuk egy év múlva kitalálod, legalább nem pocsékolsz több félévet, több marad ha újrajelentkezel. Amúgy csak diplomás szakok jöhetnek szóba?
2012. okt. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
én is ott hagytam ezt a szakot, egy hótam után a BGF-en
2013. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!