Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az első OKJ-s képzés minden...

Az első OKJ-s képzés minden korosztálynak ingyenes?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok és váltani szeretnék, elvégezni egy OKJ-s tanfolyamot. Csak érettségim van, nincs felsőfokú szakképzettségem. Néztem több tanfolyamot, valahol az van írva, hogy 22 éves korig ingyenes, máshol meg azt olvastam, hogy az első OKJ-s képzést mindenképp az állam állja...
2012. aug. 28. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jó kérdés.
2012. aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek ingyenes. Akkor ingyenes, ha 23 éves korodig és iskolarendszerben végzed el.
2012. aug. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Például egy magán felnőttképző intézmény nem biztos, hogy tud állami támogatást szerezni. Azért neki is élni kell valamiből, az persze, hogy nem ingyenes.
2012. aug. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 KrisztiánKiss válasza:
Vannak OKJ-s képzések, ahol a jelentkezési határ 22-23 éves kornál húzódik, de vannak olyan képzési intézmények, ahol nem veszik figyelembe a korhatárt, csak annyi feltételük van, hogy még ne legyen OKJ-s szakképzettséged. Ebben az esetben jelentkezhetsz iskolarendszerű és esti képzésre is. Meg kell jegyeznem, hogy ez a ritkább eset, de azért lehet találni az interneten, pl: [link] Sajnos bizonyos szakmák csak költségtérítéses formában indulnak. Remélem tudtam segíteni és sok sikert a továbbiakban!
2012. aug. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A NAPPALI első OKJ-s képzés csak 22 évig ingyenes, az ESTI- és LEVELEZŐ viszont korhatártól függetlenül!!!...
2012. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ja, és az nem teljesen úgy van, hogy "ingyenes", mert ahol az van hirdetve, hogy ingyenes, ott is fizetni kell havi "alapítványi hozzájárulást" iskolánként változó összegben...


Pontosan tudom, mert a 21 éves fiam most megy nappali 2 éves "ingyenes" OKJ-re (havi 10.000 Ft lesz az alapítványi hozzájárulás)...


Ja, és a hírek szerint januártól brutálisan megnőnek az árak (hozzájárulások is), meg a képzési idők is 2x-3x hosszúak lesznek!!!


#5-ös beíró voltam

2012. aug. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az 5-ös választ ne hidd el, az egy tévedés. Nem ettől igy van. Az állam támogat mindenkit, aki nappali rendszerű iskolába jár, és 23 éves korig tanulói jogviszonyban tanul, megszerezheti így az első szakmát. Sőt, felsőfokú szakképesítés esetében, ha egyetemen, főiskolán, hallgatói jogviszonyban tanulsz, szerezhetsz egy másodiikat is ingyen, az elsőtől függetlenül. Ha viszont felnőttképző intézményhez mész 23 éves korod után, akkor más a támogatás forrása, de akkor is lehet. Például munkaügyi központtól, vagy kormányhivataltól és akkor lehet - nem biztos - támogatottan tanulni.
2012. aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Viszont az 5-ösnek a 6-osban igaza van, van, ahol ingyenest hirdetnek, de alapítványi hozzájárulást szednek, ez legális, ha benne volt a felnőttképzési szerződésben és nem legális, ha nem volt benne. Sok cég szed be mindenféle címeken előre nem közölt díjakat utólag. Nagyon kell erre vigyázni!
2012. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves #7-es beíró!


Te írogatsz itt mindenféle ökörségeket!!!

A fiam most szeptembertől fog nappali OKJ-s iskolába járni, innen tudom a pontos információt!


A 23 éves lányom ESTI FELNŐTTKÉPZŐS OKJ-s (2 hónapos) tanfolyamra fog járni szeptembertől, őneki itt nem ingyenes (mert a "felnőttképzésre" már nincs állami támogatás), ő fizethet 63.000 Ft-ot...


Érdemes a kinézett iskola telefonszámán (vagy weboldalán) az iskolára vonatkozó pontos információkat elolvasni, mert iskolánként is változnak a feltételek!

2012. aug. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Röviden tömören: 22 éves (évvesztesként 23) korig nappalisként iskolai rendszerben elkezdhetsz OKJ-s képzést. E kor fölött csak nem nappali tagozatban, vagyis estin vagy levelezőn kezdhetsz el államilag támogatva. Egy tizenvalahány éves törvény szerint nem nappali képzésért mindenkinek fizetni kell legalább minimális összeget, de adott iskola ettől eltérhet, és ingyenessé teheti így korhatár nélkül az oktatást. (persze regisztrációs díj szinte mindenhol van)
2012. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!