Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetem a Károli?...

Milyen egyetem a Károli? Mennyire jó? Oda is ugyan olyan a felvételi, mint a többi helyre? Károlira, Pázmányra vagy ELTÉre nehezebb bekerülni?

Figyelt kérdés
(pontok alapján és csak kód vagyok én is a gépben, nem kell lelkészi ajánlás, szóbeli felvételi stb. - református gimibe volt nekem anno, nem tudom itt hogy megy)

2012. aug. 28. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Az ELTÉre nehezebb a bejutás, mivel annak van a legjobb hírneve és színvonala. A felvételi mindenhol ugyanaz: érettségi a megfelelő tárgyakból a megfelelő eredménnyel.
2012. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
ugyanolyan a felvételi. Amiket említettél, azért nehezebb bekerülni, mert bolod-boldogtalan oda jelentkezik, mert abban a tévhitben élnek, hogy egy gagyi eltés diplomával tudnak vmit is kezdeni, de elég nagyot tévednek.
2012. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a gyors válaszokat :D úgy tudtam, hogy Károlin bizony van szóbeli felvételi is. Na meg később kötelező áhítat, hittan, külön fiú és lány kolesz stb. (mint itt a rendes refis gimimben).
2012. aug. 28. 19:27
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

A KRE-n a hittudományi szakokra van külön felvételi.

Az ELTE-t meg lehet szidni azoknak, akiket nem vettek fel, csak sokat nem ér, hogy a gyakorin tesszük ezt, a rangsorokon és a tényeken ez semmit nem változtat. De azért csináld csak, lehet ettől nyugszik meg a kis lelkecskéd.

2012. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
20:34 A rangsorok és a tények pedig mit sem változtatnak azon, hogy a munkáltatóknak nem kell, mert színvonal alatti az oktatás:) De lehet itt pontozgatni, majd meglátod a saját kárododon:) De biztos engem nem vettek fel, elég nehéz is lett volna, hogy még véletlenül sem jelöltem annó, hogy elkerüljem a későbbi kellemetlenségeket:) szegény te
2012. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
érdemes lesz ezt átgondolnom és még utánajárnom ezeknek a problémáknak :) köszönöm az infót a Károliról. Egyébként én meg pont azt hallottam, hogy igaz, h. ELTÉn 0 az oktatási színvonal, de aki ott végzett mégis előbb felveszik valahova (pl. tanárnak teszem azt). :O Ebből rendkívül éles vitát lehetne most robbantani, ami nem volt szándékom. Én ELTÉt mindenesetre megjelölném a két említett egyetem mellett. :) még egyszer: köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 28. 20:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges vitát kirobbantani, szubjektív hülyeségekre, mocskolódásra és irigykedésre nem lehet vitát alapozni. Magyarországon van két felsőoktatási intézményekkel foglalkozó lap, az egyik a HVG felsőoktatási a rangsor, a másik a heti válasz. Plusz találsz még külföldi rangsorokat is, a világ 500 legjobb egyeteme címmel. A hazai rangsorokat nézd meg, ott a munkáltatói rangsorokban is elején szerepel az elte, és a többi ismérvek szerinti osztályozás alapján is. Ezek tények, ezeket a rangsorokat a munkáltatók is figyelemmel követik.

Továbbá nézd meg a külföldi listát, az ELTE 200-300. hely között van, az SZTE 300-400 hely között, és ezzel be is zárult a kör, ami a magyar egyetemeket illeti a külföldi rangsorokban.

Te te döntesz, hogy hova mész, és a te dolgod is, én nem leszek boldogabb, ha máshová mész, őszintén szólva nem is igazán érdekel.

2012. aug. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha nem egyetemenként, hanem szakonként néznétek? Pl. a pszichológiából a Károli sokkal jobb, az Elte még csak nem is a második, másból meg az első. Az hogy egyetem, túl tág fogalom. Egyébként annak üzenem, aki mondta, hogy ő nem jelölte be: ne szidd úgy, hogy nem tudod! Én is hallok dolgokat, de ha nem járok oda, nem szólom le.
2012. aug. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy vannak olyan dolgok, amiből a Károlinak nincs mesterszaka, és át kell menned az ELTÉ-re (vagy máshova), akkor meg már érdemesebb ott (vagy máshol) kezdeni.
2012. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen bevallom én is hülyén ill rosszul tettem fel a kérdést :) kifelejtettem említeni, h. töri magyar vagy anglisztika szak érdekelni a BTK-n és még esetleg a jogász az ÁJK-on. mindenesetre tényleg köszönöm a válaszokat :)
2012. aug. 29. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!