Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen piacképes szakma van...

Milyen piacképes szakma van még, ha töriből, magyarból és angolból vagyok jó, de a matek és a reál tárgyak egyáltalán nem mennek?

Figyelt kérdés

Töri(/magyar v. angol) szakos tanár vagy jogász akartam lenni, de a jogi szakma telített (mint ügyvéd - a bíró meg kihalásos alapon van, csakúgy, mint az ügyész). A tanár szakma szintúgy. Protekcióm sehova sincs, hogy, mint ismerős által tanárként elhelyezkedjek (és mint tudjuk millió egy tanárdiplomás emberke futkos munka nélkül...)

Ilyen esetben mit lehet tenni? Mégis mit tanuljak, hogy valahogy el is tudjak majd helyezkedni? Még két évem van a középiskolában most leszek 12.-es (azaz 11., mert 0.-ban kezdtem). Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

18/L



2012. aug. 29. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

"mint tudjuk millió egy tanárdiplomás emberke futkos munka nélkül..."


- Én eddig ezt nem tudtam. Azokról tudtam, akik nem akarnak iskolában tanítani, de más sem jön össze nekik, vagy éppen megszűnt az iksolájuk, de nem akarnak mozdulni. Én rendszeresen tömegével az állásajánlatokat, melyek közt mindig van iskolai tanár. De ha jobinfo-t vagy mást megnézem, ott is állandóan keresnek tanárokat, és nem csak reál tantárgyakban.


Ja, persze történelem-magyar tanárból rohadt sok van.

2012. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igazad van, keresnek. de nyilván az igazgató vagy akin múlik, hogy ki kapja meg a szakmát annak adja aki az ismerőse. volt, h. friss és ropogós tanári diplomával kijött az egyetemről ismerősöm és hiába Pázmányos diploma, sehova nem kellett tanárnak... ismeretsége meg úgyszint nem volt...
2012. aug. 29. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, a Te simerősöd. Az én ismerősöm ameg a friss, ropogós pázmányos diplomájával egyből óraadó lett, ahol gyakorlaton volt. Most kinek van igaza?


Ami az ismerősöket illeti; mindenki járt középiskolába, szóval mindekinek vannak tanár ismerősei. De nem biztos, hogy az igazgatónak éppen olyan képesítésű ismerőse van állsá nélkül, aki a pozícióra kellene.


De hogy magamat ismételjem, nehéz elhelyezkedni olyan szakkal, amiből tömegképzés van (pl. magya-töri).

2012. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!