Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTÉ-n át lehet iratkozni...

ELTÉ-n át lehet iratkozni friss gólyaként egyik szakról a másikra (ha a másikra is bőven elég pontom van)?

Figyelt kérdés
Bölcsész szakokról van szó. Vagy ilyet nem lehet csinálni?
2012. aug. 31. 11:55
 1/7 anonim válasza:
Nem, azt kell elkezdened, amire felvettek. De 'kiskapuként' tudsz olyat csinálni, hogy a másik szak tárgyait veszed fel, azokat végzed 2 félévig, közben beadod a jelentkezést februárban a másikra, és ha felvesznek, elfogadtatod az addig elvégzett tárgyakat, tehát gyakorlatilag idén is azt a szakot végzed, amire át akarsz menni, csak papíron az eredetin vagy.
2012. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huh, ez bonyolultul hangzik, ergo jövőre elölről kezdeném az egészet? A két szakon ugyanazok az alapozó tárgyak, szóval én olyasmiről fantáziálgattam, hogy félévkor átiratom magam, mert a tárgyaim hajszál pontosan ugyanazok voltak... Tehát ez kizárt? Félévkor ne is próbálkozzak?
2012. aug. 31. 13:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval gólya lennék, vagy hogy? Bocs, hogy értetlenkedem, de köszi a választ.
2012. aug. 31. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, és ha államin tanulta az adott szakot, abbahagyja és átmegy a másikra, akkor ki kell fizetnie ennek a két félévnek az önköltségét! Amúgy igaza van az első válaszolónak.
2012. aug. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Magyarul be se iratkozzak idén, mert jövőre ugyanonnan kezdhetném...
2012. aug. 31. 14:43
 6/7 anonim válasza:

1. vagyok.

Amit írtam, az úgy működne, hogy végeznéd az általad kívánt szak óráit - azt a szakot, amire járni akarsz, míg közben papíron azon a szakon vagy, amire ténylegesen felvettek.

Bár jövőre gólya lennél hivatalosan, de az idén felvettekkel végeznél együtt, mert ugyanakkor végeznéd a tárgyakat, mint ők.

Remélem, így érthetőbb..

2012. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
dékáni engedéllyel most is átmehetsz. nekem volt csoportátrsam aki ezt csinálta és mehetett a dolog, ha meg a pontod, meg minden.
2012. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!