Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz hogy egy felsőfokú okj-s...

Igaz hogy egy felsőfokú okj-s képzés majdnem felér egy diplomával?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz. A felsőfokú OKJ-s képzés csak egy két éves SZAKMA.
2012. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hogy nem.
2012. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A felsőfokú OKJ-s képzés csak egy két éves SZAKMA."


Egy alapképzés pedig csak 3 éves alap képzés.



Persze van különbség a kettő között. Felsőfokú szakképzésen több gyakorlat van. Lényegében ott is kell félévente vizsgázni,záróvizsgázni, szakdolgozatot írni, 300 órás nyári gyakorlatot kell teljesíteni.

Ott nem kell középfokú nyelvvizsga, csak ha ilyen turizmus vagy ilyesmire mész, ott kell szakmai nyelvvizsga.

Nálunk volt olyan tantárgy amit két félévig együtt tanult egy alapképzéses és egy felsőfokú szakképzéses csoport.

Mondjuk az sem mondanám teljesen, hogy felér vele, mert alapszakkal lehet menni mesterszakra amivel egyetemi diplomát szerezhetsz, míg felsőfokú szakképzéssel nem.

2012. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért emeltem ki a szakmát, hogy eloszlasuk a félreértéseket. A felsőfokú szakképzés az egyetemek, főiskolák minden valós igényt figyelmen kívül hagyó azon törekvése, hogy a fölös és átmenetileg kihasználatlan kapacitásaikat valamilyen hivatalosnak látszó formában foglalkoztassák. Ezért mindenféle ilyen-olyan asszisztenst akkreditáltattak érdemi munkaerőpiaci igény nélkül, a végzettek meg széles körben azt hiszik és hangoztatják, hogy ők "egyetemre" járnak és "diplomát" szereznek. Mivel az állam által támogatott 12 félév rovására vehetik igénybe, hallgatói jogviszonyban. De megismétlem, az FSZ képzés csak egy kétéves szakma, nem diploma.
2012. aug. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz nem diplomás képzés, a felsőfokú szakképzés nevében is bent van, hogy felsőfokú szakmai képzés.
2012. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok hogy NEM diploma, csak úgy hallottam hogy MAJDNEM felér egy diplomával. De ezek szerint nem. Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 31. 23:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak annyira majdnem diploma, amennyire nem vesznek fel adott munkahelyre ha diploma a feltétel. Az, hogy egyik-másik felsőfokú okj-vel könnyebb elhelyezkedni mint egyes diplomákkal, egy teljesen más történet.
2012. szept. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk én arra gondoltam hogy most elmegyek egy felsőfokúra mert azzal lehet hogy mégiscsak többet érek mint egy középfokúval és ha a kitanult szakmámban el tudok helyezkedni akkor gyűjtögethetek fősulira is.
2012. szept. 1. 10:06
 9/9 anonim ***** válasza:
dehogy.
2012. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!