Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fejleszthetbém magam,...

Hogyan fejleszthetbém magam, hogy igazán jó író legyek?

Figyelt kérdés
mindig is szerettem írni,az évek során fejlodtem is,de még mindig nem tudok tokéleteset alkotni.fantáziám van hozzá és úgy érzem tehetségem is,viszont a párbeszédeknél folyton elakadok és még másban is szeretnék segítséget kapni,hogy tényleg jó legyek,viszont fogalmam sincs,mit tehetnék ennek érdekében.
2012. szept. 2. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban a helyesírásod fejleszd! Például mondatszerkesztés, vesszők helyes használata, nagybetűk mondat elején, ilyesmi.

És azt ne írd, hogy kapkodtál, meg külföldi billentyűd van, mert a kérdésben még vannak ékezetek.

Aki író akar lenni, az minden publikus megnyilvánulásánál igyekszik maximálisan helyesen írni, nem kapkod.

Szóval kezdd ilyesmivel, és utána szárnyalhatsz.

2012. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
itt nem kotelezo helyesen írni és képezd csak szlovák billentyuzetem van amiben van á,í,ó és é betuk szóval ne okoskodj.itt nem torténetekl írok,hanem egyszeruen azt amiben segítséget kérek,másrészt viszont segíts vagy menj el.
2012. szept. 2. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ellesni, hogy más írók hogyan írják meg a párbeszédes részt. Szerintem, ha jól megfigyeled ezt, előbb-utóbb rá fogsz te is hangolódni. És sikerülni fog neked is olyan csodálatos műveket szerezned.
2012. szept. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
próbálom ellesni,de nem megy,mert a szoveg után nem tudom megírni azt,hogy melyiket ki mondja,mert nem akarom,hogy az egész szóismétlésbol álljon.próbálok ráhangolódni,de nem tudom hogyan kéne csinálni
2012. szept. 2. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én segíteni akartam, nem rosszindulattal álltam hozzá. Mi az hogy itt nem kötelező? :D Ne viccelj, egy írónak mindenhol kötelező. Hány éves vagy?

Egy biztos, a nagy művészarcod már megvan hozzá, jó lenne látni valamit az alkotásaidból is, különben hogyan lehetne tanácsot adni, min változtass.

Na, jó megyek is, nehogy még jobban megbántsalak, sok sikert! :)

2012. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
14 vagyok,de mindig szerettem voln a írni amikor még írni sem tudtam meséket találtam ki,aztán megtanultam írni és írtam,az elsok borzalmsak lettek,de ma már jobb vagyok
2012. szept. 2. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szoktam írni, ha valami nem megy, szívesen adok tanácsot. :)

Na, a helyesírásodat sz*rd le, arra ott van a nyelvhelyesség ellenőrző program, de szerintem tudsz írni, szóval ez nem téma. És ne lesd el, más írók hogyan írják a párbeszédeket, mert Te Te vagy, nem pedig ők.

14 évesen mér rohadt fiatal vagy, én olyanokat írtam, hogy ma nevetek rajtuk, de persze akkor nem tűnt fel. Akkor vagy jó, ha hetekkel később visszaolvasván nem tetszik, amit írtál, és rájössz magadtól, min kellene javítani. Gyakorlás a lényeg, és ne parázz rá soha, hogy jaj ez nem jó. Csak engedd el magad, és egyszer egy k*rva jót fogsz írni, amit később elolvasván is szeretni fogsz.

2012. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!