Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jó érettségit írok bármilye...

Ha jó érettségit írok bármilyen főiskolára/egyetemre mehetek?

Figyelt kérdés
Ha szakácsnak tanulok, akkor csak vendéglátóipari főiskolára mehetek, vagy bármilyenbe, mondjuk számtechosra? És szakmunkásból egyetemre tudok jelentkezni?:D

2012. szept. 2. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha van érettségid bárhova jelentkezhetsz. Jó érettségivel nem juthatsz be bármelyik egyetemre, egy orvosihoz mondjuk kevés. De elméletben bárhová jelentkezhetsz.
2012. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hipergyors választ.:D
2012. szept. 2. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha jó az érettségid, mehetsz bármilyen egyetemre. Persze az más kérdés, bármilyen szakra is mehetsz-e. :) Egy durván jó szakra nem elég egy tök jó érettségi se, kell oda nyelvvizsga meg emelt szintű érettségik, stb bizbasz. Ha bevállalod a diákhitelt, tehát hogy magadnak fizeted a sulit, és nem az állam fizeti neked, akkor még esélyesebb lehetsz. Én nem tanultam soha, az érettségim is átlagos lett, de bekerültem az ország egyik legjobb egyetemére. Persze fizetem magamnak, de nem is az a lényeg, bejut-e az ember, hanem hogy benn tud-e maradni. Egyelőre bízom a képességeimben, majd meglátjuk, tényleg vannak-e...

Ha szakácsnak tanulsz, az max plusz pontot ér valami vendéglátós fősulin, máshova nem hiszem, hogy beszámítják. Az, hogy van egy szakmád, semmiképp sem hátrány egyetemre jelentkezésnél, és nem is kizáró ok, szóval nyugi..

2012. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és sok sikert az egyetemhez!
2012. szept. 2. 21:46
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Jaj köszi, de rendes vagy. :) Kis figyelmes.
2012. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltam, szóval neked is sikerülni fog csak tanulj.

Válaszd ki a sulit nézd meg ott melyik érettségi tárgyat nézik és abból legyen minél jobb érettségid.

A 11-12-dik év végi jegyei is legyenek azért jók.

2012. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szakácsnak 3 évig tanulok, győrben a Krúdy Gyula iskolában.

De hajtani fogok kellenek a jó jegyek ösztöndíj miatt:)

2012. szept. 2. 22:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
azért egy két plusz pont se árt, ha mindenből 5-ös vagy és 100%-os érettségiket írtál, akkor is csak 400 pontod lehet, az viszont nem elég a legjobb helyre, tehát kell egy-két emelt, nyelvvizsga, és országos versenyen elért helyezés
2012. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Néz meg azt, hogy ahova mennél hány pont kell. Aztán ha sok, akkor csinálj egy emeltet vagy nyelvvizsgát.
2012. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a sok hasznos infót :-)
2012. szept. 2. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!