Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehezen bírom az egyetemet,...

Nehezen bírom az egyetemet, mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Jelenleg a BME-re járok. Nagyon nehéz és az otthonomtól is távol vagyok (Debrecen). Nagyon nehezen bírom és idő közben arra is rájöttem,hogy attól függetlenül,hogy a fizikát és a matekot szeretem nem nagyon érdekel maga a mérnökség. Így pedig,hogy nehéz suli+idegen város+koli+számomra annyira nem érdekes szakmát tanulok nagyon nagyon nehéz. Állandóan stresszelek, rosszul vagyok stb. Próbáljam meg levelezőn folytatni? Menjek át debreceni egyetemre? Mit tennétek? Mennyire nézik le a debreceni mérnököket?

2012. szept. 3. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Kit érdekel, mennyire nézik le? Eszembe nem jutna egy matekzsenit lenézni - melyik az a gyökér? Ez is csak magyar hozzáállás. Ugyanazt tanuljátok minden suliban, szóval én sz*rnék más véleményére. Ha ennyire rosszul érzed magad, próbálj meg átmenni a debreceni suliba, legalább otthoni levegőt szívhatsz. Ne érdekeljen mások véleménye. Én is jártam egyetemre, nem szerettem, otthagytam, most kezdek másikat. Amíg fiatal vagy, addig találd ki, mit akarsz, mondjon bárki bármit is, szerintem szabad válogatni.
2012. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pontosan tudod mennyire nézik le a bme-sek a nem bme-seket.

Van jópár DE-s mérnök ismerősöm. És annál is több BME-s. Mivel én pesti vagyok, de Debrecenben tanulok(nem mérnöknek).

Ahogy én látom a dolgokat, az oktatókkal semmi gond nincs, jól értenek a szakmájukhoz és szeretik ha a diák érdeklődő. Ami negatív a bme-hez képest, hogy több olyan hallgató tanul ott, aki magasról tesz az egészre. Viszont ha tanulni akarsz és jó lenni abban amit csinálsz akkor minden lehetőséged meg van rá.


És én is csak azt tudom mondani, hogy ne törődj azzal akik lenéznek.

2012. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy amikor valaki meghallja,hogy jó vagyok matekból és fizikából akkor egyből mondják,hogy jaj legyek mérnök és hallgattam rájuk de ha a szívemre hallgatnék teljesen mást csinálnék de abból meg hosszú távon nem biztos,hogy megtudnék élni (Testépítő edző)
2012. szept. 3. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben átmennék DE-re. Kisebb költségek, otthoni környezet, kevesebb stressz... Mi kell még?

De mindenképpen befelyezném. Azután még mindig lehetsz testépítő edző.

2012. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak ehhez még hozzá jön az,hogy van egy komoly kapcsolatom és a barátnőm Debrecenben maradt, ez is nehezíti a dolgot azonban az egyik testvérem akivel nagyon jó kapcsolatom van Budapesten tanul és így vele viszont többet tudok találkozni. :S
2012. szept. 4. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
majd ha a testvéreddel éled le a hátra levő életedet nem pedig a barátnőddel, akkor tényleg jó embert választottál
2012. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg menj a DE-n matek/fizika szakra.
2012. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 wolfud válasza:

Miért nem Kreditálszát?

Ha jól tudom, 3 vagy 3,2-es tanulmányi átlaggal átlehet menni, nem kell újra felvételizni. (bár lehet hogy egyetemen belül van csak, de azért érdemes megkérdezni).

Én mondjuk pont fordítva, Budapesti vagyok, de Debrecenbe tanulok.

Nos engem nem ért 2 év alatt semmi megkülönböztetés a BME-sek felől, pedig ismerek, párat, sőt az egyik legjobb barátnőm (és nem kapcsolat, hanem tényleg mint barát) BME-s Bio MSc-s.

És mikor beszélgetünk az egyetemről, az jött le, hogy a debreceni olcsóbb, és több az egyéb szolgáltatása, vagy jobb (pl.: Campus Hotel, Campus autó, a tárgyfelvétel is normálisabb stb.).

Az oktatás (legalábbis TTK-n [én kémikus vagyok]) vagy ugyan olyan színvonalú, vagy elhanyagolhatóan kicsi a különbség. [kivéve, környezet tanosok (pl.:környezet mérnök) mert azok ahogy hallottam, kevés tanulással elvoltak Debrecenbe, és ezért átkreditáltattak, de a leányzó vért pisilt, mert annyival nehezebb volt a BME]

Amúgy meg, ha nem kötöd meg magad egy lánnyal, mint én, és mivel Bolognai rendszer van, külföldön, úgyis csak a országot nézi, és Magyarországnak elég jó híre van.

Szóval, ebből hátrány nem érhet.

2012. szept. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még gondolkozok mert szóba jött a nyíregyházi egyetemen a pilóta szak vagy debrecenin belül matek-fizika csak azzal nem tudom h hol tudok elhelyezkedni. Szerintetek?
2012. szept. 7. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!