Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány félévet tanulhatok még...

Hány félévet tanulhatok még állami finanszírozottként?

Figyelt kérdés

Ha én elhasználtam már hetet a támogatott félévekből, akkor a maradék ötöt még felhasználhatom egy BA képzésre? Még nincs diplomám.


A jogszabály azt mondja, hogy "Az adott képzéshez - rendelkezésre álló támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje, vagyis ha valaki egy 6 félévnyi képzési idejű képzésben vesz részt, de azt ténylegesen 6+2=8 félévnél tovább folytatja, a 9. félévtől ebben a képzésben már kizárólag költségtérítéses formában folytathatja tanulmányait.


Akik a jelentkezést megelőzően folytattak már felsőoktatási tanulmányokat...


- ... és a jelentkezést megelőző képzés államilag támogatott, de a jelentkező még nem szerzett abszolutóriumot - amennyiben a támogatási idő felhasználására vonatkozó rendelkezések alapján a támogatási időt még nem használta fel -, jelentkezhet államilag támogatott képzésre akár ugyanabban a képzési ciklusban is, azonban ebben az esetben a korábban igénybe vett államilag támogatott félévek levonásával számított ideig, illetve első képzésben az abszolutórium megszerzéséig lehet az új képzésben államilag támogatott."


Jól értelmezem, hogy akkor nekem csak az utolsó félévet kell majd fizetnem?


2012. szept. 4. 08:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen szakra jársz?

ALapképzésre képzési +2 megy, ha 6 féléves a képzés, akkor 8at lehetsz államin, utána fizetni kell, ha még nem végeztél. A maradék az a master képzésre van, viszont, ha az alap képzésed mellett elkezdesz egy FSZ-t arra is felhasználhatod.

2012. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!