Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika vagy Magyar-töri...

Informatika vagy Magyar-töri emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy nagy kérdésem lenne, de előbb felvázolnám a helyzetet. Idén lettem 12-ikes tanuló, és a humán tárgyakhoz állok közelebb (történelem, magyar), ezekből általában 5-ös voltam, míg matekból, fizikából 3-as; emellett van felsőfokú angol nyelvvizsgám (bár ez az alábbi esetben gondolom nem sokat számít...). Eredetileg magyar-töri emeltet akartam volna tenni, de rájöttem, hogy (javítsatok ki, ha tévedek) nem mennék sokra a bölcsészkarral, újságíró vagy költő nemigen leszek. Na mármost, úgy gondoltam, hogy mivel szeretek számítógépezni (és értek is hozzá bizonyos szinten), inkább emelt szintű informatika érettségit teszek le. Matekból össze kéne szednem magam, illetve programozni (még) nem tudok; de utóbbit gondolom be lehet pótolni még 1 év alatt. A kérdésem az lenne, hogy ti mit gondoltok erről; illetve ha helyeslitek (de akkor is ha nem), akkor melyik az az informatikus szakok közül (gazdasági, mérnök, programtervező ) melyik a legkevésbé "matekos"? :)
2012. szept. 4. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

a magyar emeltet nem ajánlom, mert egyrészt nagyon nehéz, másrészt korlátozott, hogy hova tudod beszámíttatni

a törihez nagyon bő tudáskör kell, ez is nehéz, de nem annyira, mint a magyar

informatika emelt is nehéz (na jó, melyik nem? :D), ott nagyon sok feladat van rövid idővel párosítva, illetve programozni perfektül kell, bár ha van hozzá tehetséged, akkor gondolom egy év alatt fel tudod magad húzni, ezt csak akkor ajánlom, ha kened vágod az informatikai feladatokat

amiket felsoroltál szakok, az összes matekos, talán a közgáz kevésbé, mint a többi, de pl mérnökihez és programozóhoz nagyon kell kenni-vágni a matekot

és egy jó tanács: ne válaszd az érvelést érettségin!!!

2012. szept. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ugyan így vagyok, mint te az infóval, annyi különbséggel, hogy én ma leadtam a papírjaimat, és érettségizni fogok most ősszel :D


Tavaly év végén volt infó vizsgám, 180 perc alatt kellett megoldani a feladatokat (szövegszerkesztés, ppt, html, excel, és volt még egy 5 oldalas, piti feladatlap, talán volt még pár gyakorlati feladat, már nem emlékszem :D) 1 óra 15 perc után álltam fel a géptől, feladatlapostól, mindenestől. 50 pontból 47-et értem el.


Szóbeli sem volt nagy cucc. Viszont pont azt a tételt húztam, amivel nem foglalkoztam annyit, amennyit a többivel, ezért 4-est kaptam az egész vizsgára.


Szerintem könnyen meglehet csinálni, nem vészes.

2012. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!