Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol, japán vagy orosz szak?

Angol, japán vagy orosz szak?

Figyelt kérdés

Tizenkettedikes lettem, és elérkeztem arra a pontra, mikor el kéne döntenem, hogy hová akarok menni továbbtanulni. Mindenképpen valamilyen nyelvi szakra akarok menni, és az összes eddig tanult nyelveim közül ez a három „maradt versenyben”.

A kérdésem az, hogy melyikkel járnék a legjobban.


Az angol harmadikos korom óta tanulom, jó vagyok benne, és szeretem is, de sokan mondták, hogy nem jó az anglisztika: nagyon sokan vannak, és míg más szakokon csak az elején morzsolják a hallgatókat, az anglisztikán (és germanisztikán) szinte végig...

A japánt 1 évig tanultam hivatalosan, de jóval többet tudok az egy éves tananyagnál, viszont az utóbbi időben hanyagoltam, és sokat felejtettem. Ezt is szeretem, és szívesen tanulnám az egyetemen, de ide meg nagyon magas a ponthatár, és azt hallottam egy japán szakos hallgatótól, hogy nagyon rossz, ne menjek oda. Másfelől viszont azt hallom, hogy nagyon jó.

Az oroszt tanulom a legkevesebb ideje, körülbelül 2 éve, de úgy érzem, még csak most KEZDEK beérni a sűrűjébe. Teljesen más nyelv, mint amikkel eddig találkoztam, és nagyon tetszik is; ahogy haladok vele, egyre jobban.

Viszont, még semmit nem hallottam a szlavisztikáról. Annyit tudok megállapítani, hogy az idei ponthatár alapján jó esélyem van bekerülni.


De persze, nem ezzel az egy nyelvvel akarok boldogulni, amit most fogok választani, de azért mégis kellene egy erős kiindulási alap.


17/F



2012. szept. 5. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha az angolt tanulod a legrégebb óta, akkor azt. Különben meg amelyiket a legjobban szereted. Fel lehet venni másodszaknak is esetleg.
2012. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Angollal majd 100-200ezret fogsz keresni, orosszal 400-500-at, japánnal 600-700-at.

Szerinted melyik? :P

2012. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindet nagyon szeretem, és ezért nem tudok dönteni :D
2012. szept. 9. 21:10
 4/9 anonim válasza:
27%
Szerintem Japán.
2012. szept. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Kínait. :P
2012. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket az "amelyiket a legrégebb óta tanulod,azt" válaszokat...akkor nagyjából mindenki angol vagy német tolmács legyen? Így is van belőlük bőven elég. Persze,ez a legegyszerűbb verzió,de ha veszed a fáradtságot és kemény munkával megtanulsz egy olyan nyelvet,amelyik pályáján sokkal kevesebb tolmács van,az meg is fog térülni.


Időközben melyik nyelvet választottad? :) Én idén felvételizek és én is gondolkozom az oroszon és japánon.

2015. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Időközben rájöttem, hogy nagyon fekszik nekem a tanítás, imádom csinálni és jó is vagyok benne, szóval angol-biológia tanárszakosként vettek fel az ELTE-re. Az angolos rész nagyon tetszett, irodalom kivételével imádtam az órák nagy részét, viszont a biosz halálosan kegyetlen volt, és rá kellett jönnöm, hogy biológiából ezt a szintet már nem bírom, mert ennyire azért nem érdekel. A pepszi részről ne is beszéljünk, az pokol. Számomra legalábbis, ez a megfoghatatlan találgatások, mindenféle szakszóval körülírt képzelgések... Utáltam.

Szóval most újrafelvételizem, szeptembertől francia BA-s leszek angol minorral :D

De nem csupán angol-franciás lennék, valami olyasmit szeretnék megcélozni, mint Lomb Kató :D Ő 4 nyelven felkészülés nélkül, további 5 nyelven fél nap készülés után tudott tolmácsolni, plusz még 6 nyelv, amin csak fordítani :D

2015. jan. 16. 17:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Pepszi (elfelejtettem odaírni a magyarázatot): PEdagógia és PSZIchológia
2015. jan. 16. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy ELTE-s lettél! Húha, akkor nekem is ő lesz a példaképem :) Én is gondolkoztam a tanítói/tanári szakokon, de a tolmács jobban vonz. Amúgy én most tavasszal fogok angolból és németből is felsőfokúzni, szóval szerencsére jól mennek a nyelvek és imádom tanulni is őket. Csak azt nem tudom, hogy harmadiknak melyiket válasszam...:) Szerintem az orosz, a japán és a német szakokat fogom megjelölni.

Sok sikert a továbbiakban!

18/L

2015. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!