Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthagyom az egyetemet. Kell...

Otthagyom az egyetemet. Kell fizetnem az államnak?

Figyelt kérdés

Első éves hallgató vagyok, és sajnos ott kell hagynom az egyetemet egyéb okok miatt. Egy hét telt el ugye tanévkezdés óta, de ettől függetlenül tudni szeretném, hogy ki kell-e fizetnem az egész félévet, a hallgatói szerződés miatt.

A szerződést tüzetesebben átolvastam, többször is, azonban számomra nem derült ki, hogy teljesített félév után kell-e fizetni, vagy alapból a félévet.


Passziváltatásra nincs módom.



2012. szept. 8. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen ki kell fizetned mert beiratkoztál.
2012. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen még hónap közepéig lehet passziváltatni, és akkor nem kell fizetni.
2012. szept. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hova jársz, hogy nincs mód passziválásra o.O? Legrosszabb esetben is kérvényezve kellene, hogy legyen rá lehetőség.
2012. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mostani rendszerbe csak nagyon indokolt esetben engedik a passzív félév használatát.

de am ha otthagyod, akk igen, ki kell fizetned ezt a félévet.

2012. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első félévben nálunk sem lehet passziváltatni.
2012. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez szivacs, én úgy tudom, hogy csak a felét kell kifizetni és gondolom a félévnek, szép is lenne, ha 1 hét után az egész 3 évet ki kellene fizetni.
2012. szept. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, h csak nagyon kivételes, nagyon indokolt esetben (pl azóta diagnosztizált súlyos betegség) nem kell kifizetni. Úgyh megszívtad...
2012. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. okt. 11. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!