Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A doktori cím megszerezhető-e...

A doktori cím megszerezhető-e távoktatással vagy levelező oktatásban?

Figyelt kérdés
Talán elsőre furán hat a kérdés, nekem azonban mindenképp az lenne a kérdésem, hogy megszerezhető-e (akár külföldön is) az informatikai doktori (PhD) fokozat valamilyen távoktatási tanrenddel (akár levelezővel)?

2012. szept. 12. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
levelező szerintem van
2012. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg azt is tudod, hogy hol? Fontos lenne...
2012. szept. 13. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagyon jártas a PhD képzésben, de úgy tudom, hogy nem a tanórák teszik ki a lényeges részt, hanem bent kell lenni az egyetemen, kutatni, órákat tartani, amiket ha nem vagy ott, akkor nem nagyon tudsz megcsinálni. Azt olvastam valahol, ami esetleg segíthet, hogy ha külsős helyszínen (pl a munkahelyeden) csinálod a kutatást, akkor mentesülhetsz az órák látogatása alól, de nem biztos, hogy ez mindenhol így van.
2012. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Levelezőn lehet. A kutatások a lényegesek.
2012. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van levelező, de itt sokszor nehezebb megfelelni a követelményeknek, mint ha ismernek személyesen. Levelező képzésen nem kaphatsz ösztöndíjat a legtöbb helyen és elég drága tud lenni még ha nem is vagy ott! Keress rá Neked tetsző doktori iskolákra és kifejezetten náluk érdeklődj, mert egyetemen belül is más-más szabályozása lehet a doktori iskoláknak.
2013. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!