Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki miért választaná az orvosi...

Ki miért választaná az orvosi egyetemet? Es miért nem?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért választottam, mert ez érdekelt.
2012. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem tudnék szerintem hozzászokni, hogy felvagdossak valakit, még életmentés céljából se. Tűt se belé szúrni..kész, nincs erre semmiféle ráhajlásom. Másnak meg biztos ahhoz nincs, hogy embereket tanítson, neveljen, vagy utazgasson folyton, akár 24 órát busszal, idegenvezetőként.
2012. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5 éves koromtól kezdve orvos akartam lenni. Idén felviztem és 3 ponttal maradtam le. Mostanában elgondolkodom, hogy biztosan akarom e ezt az orvosit, meg talán az sem véletlen, hogy ilyen kevéssel maradtam le. 6 év az egyetem (jó esetben, de ugye nem véletlenül támogat itt az állam 14 félévet), aztán rezidens képzés stb. Mire szakorvos leszek már rég elmúltam 30. Szóval nem tudom. Egyre inkább azon vagyok, hogy lemondok róla. Most a gyógyszerészet az, ami egyre jobban tetszik. Lányos szakma is (ha szabad ilyet mondanom :D), van biosz, kémia, szóval szimpatikus.
2012. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért nem választanám, mert nincs olyan személy, aki minimum 6 évig el tudna tartani.
2012. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért választottam, mert annyi negatív élmény ért az egészségügyben, hogy úgy gondoltam, én meg tudnám mutatni, hogy lehet másképp is csinálni...


(Szerencsére azóta jó pár orvos bebizonyította, hogy mi voltunk pechesek, és van még lelkiismeretes, beteggel empatikus orvos is.)

2012. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

azért nem a humán orvosit választottam,mert állatokat akarok gyógyítani,rajtuk segíteni.nagyon sokat kapok tőlük,többet,mint a legtöbb embertől.plusz nem bírnám a legalább 10 év nyúzást,hogy utána még ne is keressek annyit,hogy el tudjam magam látni.plusz így gyerekem is lehet,1-2 évvel korábban.

annak a hozzászólónak,akit nem vettek fel,szerintem ne búslakodj ezen,hanem próbáld meg újra!sokakat nem vesznek fel elsőre,sőt!ne ezért add fel,főleg ha ilyen régóta szeretnéd csinálni!sok sikert! :)

2012. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is majd orvos szeretnék lenni. El sem tudnám magamat más posztban képzelni. Szó szerint ez való nekem :)
2012. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért választottam az orvosit, mert ez magyarországon a LEGJOBB képzés! és ez adja a legértékesebb diplomát!!! Mert egy corvinusos nemzetközi hülyeséggel sem vesznek fel sehova se, de orvosokra a világon mindig szükség lesz, mert minden ember hajlamos a megbetegedésre!


ja és azért lettem orvos, mert segíteni akarok az embertársaimon!

2012. szept. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szintén annak üzenek, akit nem vettek fel, hogy ne add fel semmiképp..:) Legalább még egy esélyt adj neki. Idén engem sem vettek fel, most érettségizek újra, és megteszek mindent, hogy sikerüljön. Megmagyarázhatatlan vonzalom van köztünk az orvosi pályával..:)) Nem tudom..imádok a kórházban is lenni(nah nem betegen), de az a légkör, a fehér köpeny, az kórházi illat..:) És semmi más nem érdekel, nem tudom magam igazán máshogy elképzelni. Mindent szívesen tanulnék, mégha tudom, hogy nehéz is. De még ez is vonz, a kihívás..:) Csak vennének már fel és ne azon múlna, hogy nem tudom a borókás és bükkös erdők jellemzőit...
2012. szept. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Bárcsak több ilyen lelkes humánorvos lenne,mint Te :)

Sok sikert a felvételidhez,remélem,biztos vagyok benne,hogy idén sikerül,mert nem adtad fel :)

2012. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!