Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika felmentésem van....

Matematika felmentésem van. Orvosi karra muszáj lenne belőle az érettségi?

Figyelt kérdés
Dyscalculiám van, ezért általános iskolától fogva fel vagyok mentve a tárgy alól. Gondoltam, megpróbálok odafigyelni , és többet tanulni az órán, de a nehezebb egyenletek nem mennek , akárhogy is próbálkozom. Így élnem kell a felmentéssel, nem lesz matek érettségim. Fizikán, és kémián még boldogulok belőle. A kérdés tehát, hogyha matekból nincs érettségim, az számítana ha orvosira akarok menni? Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 19. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
elvileg lehet bár nem tudom hogy fogsz boldogulni a gyógyszeradagolással és cseppszámokkal százalékokkal
2012. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a szabályokat, hogy kötelező érettségi nélkül lehet-e menni, de ugye biológia kell és kémia vagy fizika, ami beleszámít. A nagyobb gond az, hogy az orvosin lehet már nem fogsz boldogulni, mert nem csak gimis szintű kémia van.
2012. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Matek érettségi nem kell, de csak meg tudom erősíteni a többi válaszolót, (bio)kémián, biofizikán, élettanon, stb. elég csúnya számolások is szembejönnek, azért érdemes B-tervet is kovácsolni.
2012. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Közvetlenül nem fogsz matekot tanulni, de rengetegféle kémia, biológia és fizika alatt bizony találkozhatsz durva dolgokkal, amikkel már nem hiszem, hogy meg tudnál küzdeni. Esetleg ha találsz egy orvosis ismerőst ő kicsit jobban be tudna avatni ezekbe.
2012. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
gondolom akkor majd másból kell matek helyett érettségizned, szóval két "választottad" lesz, és majd úgy számolják neked a pontokat, szóval ezzel nem lesz baj. de biztos, hogy így el tudod majd végezni az orvosit?
2012. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mint írtam korábban is, a kémia, fizika számolási feladatokkal nincsen gondom. A bonyolultabb matematika feladatokkal van. Hát mindenesetre megfogom próbálni.
2012. szept. 24. 16:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült? :)
2020. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!