Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ingyen van az első OKJ képzés...

Ingyen van az első OKJ képzés vagy nincs?

Figyelt kérdés
"A tandíj 120.000.-Ft , abban az esetben, ha a tanulónak ez az első OKJ-s képzése. Ha már van OKJ-s végzettsége, akkor a tandíj 240.000.- Ft. (Az elsőszakma megszerzését az állam támogatja.)" z most pontosan mit jelent? Először azt írja, hogy az 1. OKJ ingyenes, végén azonban megjegyzi, hogy első szakma ingyenes. Nekem még nincs sem OKJ-s képzésem, sem szakmám, akkor ebben az esetben mi a teendő? (Elsőszkmát így írták egybe, esetleg ennek van valami külön jelentése is vagy csak helyesírási hiba?)

2012. szept. 19. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy amit te néztél OKJ-s tanfolyam, de nem iskolarendszerű képzés.


Én pl. szereztem már egy gyógymasszőr OKJ-s szakmát egy esti tanfolyamon ahol fizettem az 1 éves képzésért.

Most csinálom a 2. OKJ-s szakmám egy másik intézményben, de mivel ez iskolarendszerű képzés, ezért egy fillért nem kell érte fizetnem mivel az 1. OKJ-s szakma iskolarendszerű képzésben ingyenes.

2012. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!