Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, hogyan tanuljak?

Egyetemisták, hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Most elsőéves vagyok a BME-GÉK mechatronikán és nem igazán tudom hogyan lenne érdemes tanulni. Napról napra üljek le és seggeljem be az anyagot amit aznap vettük , vagy elég csak nagyjából átnézni és majd zh-k előtt sokat tanulni rá? Ti hogy tanultok? Válaszotokat előre is köszönöm.
2012. szept. 24. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején úgy csináltam, hogy este átolvastam az anyagot, próbáltam úgy megérteni, hogy az meg is maradjon, a magolós részekkel több időt töltöttem, így aztán sosem maradtam le, mindig tudtam követni az előadások és gyakorlatok anyagát, a fő tanulást azonban zh előtti napokra tettem. Sokkal könnyebb így megírni a zh-t és levizsgázni is, mintha zh előtti nap kezdenél ismerkedni az anyaggal.

28/N (bár már nem vagyok egyetemista, de valaha voltam :) )

2012. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a ZH-id főleg feladatokból állnak, főleg alapozó tárgyaknál, mint matematika. Ezért a javaslatom, hogy ezeket hétről-hétre gyakorold, az elmélettel pedig egyelőre ne foglalkozz, majd vizsgaidőszakban, kivéve amit ZH-n is számon kérnek. ZH előtt nem lesz elég időd mindenre, ha nem gyakorolsz rendszeresen, mert egy héten lesz sok ZH-d.
2012. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én leginkább sehogy sem tanulok, ami nem a legjobb politika, szóval te azért tanulj. Van HÁROM egész olyan órám, amire szoktam készülni. Átolvasom az anyagot és az egyikből még az ajánlott irodalmat is olvasom (:OOOOO). Nyelvből alapvetően muszáj készülni, mert nyelvet nem lehet tanulás nélkül tanulni. A matekos dolgok meg relatívak. Ha hülye vagy matekból, mint én, akkor szükséged van arra, hogy hétről hétre legalább egy kicsit gyakorold a feladatokat, hogy képben legyél. Ha penge vagy, akkor semmi gond, mert megérted és úgy is meg tudsz csinálni mindent. Ilyenkor elég zh előtt átnézegetni a dolgokat. Vannak ezek a remek félsegges tárgyak, amikor van gyakorlat és előadás, és a gyakrolat olyan, mint a matek, az előadás meg olyan, mint a... fizika? Szóval azt seggelni is meg érteni is kell. Na hát ez a halál, mert az előadás unalmas, de a gyakorlat nehéz. Én ilyenkor odafigyelek gyakrolaton és a feladatokat próbálom felfogni, az előadásanyagon meg majd aggódik az ember vizsgaidőszakban. Sok függ a tanártól is, van olyan tanár, akinek az előadásmódja gyakorlatilag az anyag felét rádragasztja, mert nem tudod nem megjegyezni és megérteni, amit mond. Ha évközben nem tanulsz semmit, de a vizsgaidőszakban összeszeded magad, az egy közepes teljesítmény, ha évközben tanulsz és a vizsgákat szarod le, az valahol 3-as és 4-es között lesz, akár négyes is. Ha mindig tanulsz, akkor értelemszerűen ötös leszel. Ha mindent leszarsz, akkor lehet, hogy mázlid lesz, de ha még hülye is vagy, akkor meg megbuksz. Nagyjából ezen farkastörvényeket sikerült eddig felfedeznem. Na persze, ha alapvetően érdeklődsz a szakod iránt, nem úgy, mint én, és szereted és élvezed, nem úgy, mint én, akkor semmiféle megerőltetést nem jelent heti egy órát rászánni minden tárgyra és azzal nálunk (a Duna másik oldalán) már ötös lennél.

Ja és vannak azok a tárgyak, témák, tanárok és helyzetek, amikor érdekes a tárgy, érdekes a téma, érdekes a tanár ÉS mondjuk még ellenkező nemű és megfelelő külsejű is, így 10 perc alatt eltelik az egyébként 800 éves (effektíve 90 perces óra) úgy, hogy közben mentális orgazmust élsz át. Na az ilyen életélmény.

De talán hasznosabb, ha azonos nemű vagy nem vonzó tanár tartja az órát, mert akkor csak egy jó óra marad, amire nem kell tanulni, mert úgyis mindent megjegyzel...

2012. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!