Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre szeretnék...

Orvosi egyetemre szeretnék menni. Milyen tanulmányi eredmény szükséges és mik azok az érettségi tantárgyak, amiket nézni fognak?

Figyelt kérdés

Még nem igazán tudom milyen szakra, de vannak elképzeléseim. Mivel apukám állattenyésztő volt, állatorvosnak szívesen mennék. :) De fogorvosnak méginkább.

Az érettségi bizonyítványom nagyon szép lett, egyedül a matek nem ment annyira fényesen. Ennek ellenére lehetséges, hogy felvennének? 12.-es évvégi átlagom 4 egész körüli lett.

Esetleg tudok valamivel plusz pontot szerezni? Nyelvvizsga, ilyenek...


2009. aug. 2. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
www.felvi.hu n van minden információ amit krédeztél
2009. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Orvos, fogorvos: Biológia ÉS kémia VAGY fizika, ha jól hallottam biológiából jövő évtől kötezető lesz emelt, de mondjuk anélkül nehezen lehet bekerülni, meg a másik kettő közül gyúrj rá valamelyikre. Én biológia-fizika kettőssel mentem, mert szerintem a fizika könnyebb.


Állatorvos: Biológia ÉS kémia, itt ez a kettő nincs választásod.


Pluszpont, az emeltért megkapod a +40 pontot, meg csinálsz egy középfokú nyelvvizsgát, és már +75 pontod van.

Igaz, nekem az emelt bioszom 84% lett, a fizikám (közép) 96%, meg van egy német középfokúm és tavaly épphogy felvettek, szóval nagyon rá kell hajtanod.

Ha érdekel még valami nyugodtan írj:)

2009. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Emelt szintű biológia érettségi kell, és közép-, vagy emelt szintű kémia vagy fizika. Nem árt két középfokú nyelvvizsga, vagy egy felsőfokú. (+40 pont)

Először el kell végezned az általános orvosit (12 félév), aztán szakosodsz. Ha fogorvos szeretnél lenni, akkor egyből fogorvosira kell menned.

Úgy emlékszek, idén a SOTE-re 437 volt a ponthatár.


Mennyi az a nem fényes matek? Annyira nem lehet rossz, ha ügyes vagy felvesznek!

Vagy kihagysz egy évet, és újra érettségizel.

2009. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt még hozzáteszem, hogy a gimnáziumi fizikának nem sok köze vagy az egyetemihez, kevesebb ideig is tanulod, a kémiával lehet jobban jársz.
2009. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Második vagyok.

AZ lehet , hogy nem sok köze van az ottani fizikához, viszont szerintem egy fizika érettségit könnyebb megírni, mint egy kémiét

2009. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A matekom... hmm suliban nagyon rossz voltam belőle, de azért is, mert a tanár megfélemlített eléggé minket. Ami azt jelenti, hogy 40%os lett. A többi tárgyból 80% fölött voltam. :) Az a nagy helyzet, hogy csak egy évig tanultam mind a 3 említett tárgyat (fizika,kémia,biológia), és azt hallottam, hogy minimum 2 évig kell tanulni, hogy érettségizzek belőle.

Inkább lennék állatorvos, mert nagyon jól megértetem magam velük. Csak az orvosi egyetemek olyan sok időt elvesznek az ember életéből. De akkor is, sokkal jobban szeretnék a munkámmal embereken/állatokon segíteni.

Na igen a kémia... annak újra neki kéne állnom, hogy tudjam. De talán menne.

Köszi a válaszokat.

2009. aug. 2. 23:22
 7/7 anonim ***** válasza:

állatorvosira, ahogy már leírták előttem, biosz és kémia a felvételi tárgy. Lehet jövőre már ott is bevezetik, h egy emelt kötelező.

a pontszámítás:

1. variáció: 5 tantárgy (magyar, töri, matek, nyelv + 1 választott) 11.es és 12.es évvégi jegye duplázva (max 100 pont) + 5 tárgy %-os eredményének átlaga (max 100 pont) + két felvételi tárgy (esetedben biosz és kémia) %-os eredménye (max 200 pont) + pluszpontok


2. variáció: 2 felvételi tárgy (biosz és kémia) %os eredménye duplázva (max 400 pont) + pluszpontok


Pluszpontok (max 80): középfokú C nyelvvizsga 35 pont, két középfokú C 50 pont, felsőfokú c 50 pont (nyelvekre max 50et lehet kapni)m emelt szintű érettségi 40 pont (30% felett), okj 50 pont meg szociális dolgokért is jár, azokat nem tudom:)


Ha jól emlékszem most 425 volt a ponthatár állatorvosira:)

Pl. ha írsz egy 85%-os biosz emeltet, meg egy 90%os közép kémiát és emellett van egy középfokú nyelvvizsgád az pont 425 pont:) Persze jobb ha több, hiszen emelkedhetnek a ponthatárok..:S


De nézd meg melyik érettségid hány %ra sikerült, és nézd meg az átlagot, hátha jobban jössz ki vele, mint duplázással.

2009. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!