Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes germanisztikára...

Érdemes germanisztikára menni? (A többi lent, főként germanisztikások válaszát várom. )

Figyelt kérdés
Szóval, nekem mindenem a német nyelv, nagyon szeretem és nagyon jól is megy. Eltudnám képzelni az életemet tanárként is, de ahogy olvasgattam a germanisztika szakon rengeteg az irodalom, és én még magyarul is rühellem a verselemzéseket, stb... szóval nem tudom hogy így érdemes lenne-e belevágni...

2012. okt. 1. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szereted a nyelvet, és még tanár is szívesen lennél ,akkor ennyit igazán kibírsz. Ha nagyon nem, akkor legfeljebb menj más szakra, és minorként csináld a németet, úgy kevesebb órában kell verset elemezned, viszont a jóból is keveset kapsz.
2012. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

de ahogy olvasgattam a germanisztika szakon rengeteg az irodalom, és én még magyarul is rühellem a verselemzéseket

----------

Ott nem magyar verseket elemeznek, hanem németet, németül.

Olyan szabályos, mint a nyelvtanuk. Semmi tobzódás!

2012. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én ugyanabban a cipőben jártam/járok mint te, kivétel, hogy én az angollal. Ha tényleg annyira szereted a németet, akkor az a pár óra irodalom belefér, cserébe még jobban fejlődik majd a némettudásod.

Nem tudom a német szak hogy épül fel, nálunk arányosan van elosztva az irodalom, nyelvészet és kultúra a BA-n, aztán ha már MA-ra mész ott lehet választani a sulik között, valamelyik több irodalmat, valamelyik pedig több történelmet ad. Persze ha te tanár akarsz lenni, akkor MA-n már nem hiszem, hogy lenne irodalom.

A lényeg a lényeg, szerintem nézz szét az egyetemek német tanszékein, biztos találsz tanmenetet.

2012. okt. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj inkább kereskedelmi területre
2014. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De végül oda jelentkeztél vagy hova?
2014. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!