Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvosnak vagy gyógyszerészn...

Fogorvosnak vagy gyógyszerésznek tanulnátok?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és mindkét szak érdekel (a kémiát egy picit talán jobban szeretem mint a bioszt).Ti melyikre mennétek?Melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni?

2012. okt. 2. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni, de én gyógyszerész lennék. Nem tudom miért, talán izgalmasabbnak hangzik mint a fogorvos.
2012. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mai eszemmel, fogorvosnak. Kár hogy 6 évvel ezelőtt nem így gondolkodtam.
2012. okt. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyikkel sem nehéz különösebben elhelyezkedni, de azért nem ugyanaz a kettő. Egyébként orvosi pályán is sokat ér, ha valaki nem rühelli helyből a kémiát, de tény, hogy gyógyszerészetin jóval nagyobb hangsúlyt kap, mint a fogorvosin.
2012. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ÁOK:D Ide jelentkeztem, nem bántam meg:) Sokkal nagyobb teret hagy a későbbi elhelyezkedés termén, mint a másik kettő.
2012. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
kedves utolsó: mért lehet jobban elhelyezkedni orvosi diplomával? én sem tudok választani FOK és GYTK között... :)
2012. okt. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5:gondolom mert orvoshiány van. És amúgy se arról hires az orvosi hogy évente millióan végzik el :P
2012. okt. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fogorvosként és gyógyszerészként is könnyen el lehet helyezkedni (én gyógyszerészetet tanulok). Gyógyszerészként a kémia dominál, fogorvosként eleinte anatómia, majd minden fogas dolog, valamint közvetlen kapcsolat lesz a betegekkel. Gyógyszerészként több az elhelyezkedési lehetőség (gyár, patika, OGYI, kórház...).
2012. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5 vagyok: igen,kedves 7.,egyetértek abban,hogy gyógyszerészként sok helyen el lehet helyezkedni, épp ezért kérdeztem :)
2012. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
ELHELYEZKEDÉS terén ad nagyobb teret. Csomó szakág közül választhatok később. Háziorvos, sebész, belgyógyász, aneszteziológus, neurológus, nőgyógyász, immunológus és még sorolhatnám:) Igaz, hogy fogorvosok is specializálódnak általában (esztétikai fogászat, gyökérkezelés stb.), de hát azért a fog, mint "munkafelület" eléggé korlátolja a választási lehetőségeket, legalábbis egy általános orvos lehetőségeihez képest. Szerintem legalábbis, de hát a véleményem nem szentírás:)
2012. okt. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Én fogorvosnak tanulnék. Egyrészt mert jobban vonz mint a gyógyszerész, másrészt meg ugyanolyan szép karriert lehet vele befutni mint bármely más orvosi pályával. Egyikkel sem leszel munkanélküli, ebben biztos lehetsz! Talán azért is lennék még fogorvos, mert sokkal jobban elismert lehetek mint gyógyszerészként. Gondolj csak bele, bemegy hozzád egy páciens, jó munkát végzel, és utána mindig hozzád fog járni kezelésekre, mert ragaszkodik ahhoz hogy te kezeld, mert tudja hogy jó munkát végzel és bízik benned. Azért gyógyszerészként nincs meg ez az élethelyzet. Viszont a gyógyszerész szerintem közel sem olyan fárasztó munka a mindennapokban mint egy fogorvos. Mérlegelj, azután dönts. Ha a kémia jobban érdekel, válaszd inkább a gyógyszerészt. De én mindenképpen fogorvosnak tanulnék. ÁOK nálam szóba sem jöhetne.
2012. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!