Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biokémiát a kémia vagy a...

Biokémiát a kémia vagy a biológia fakultáción tanulják inkább?

Figyelt kérdés
Gondolom mindkettőn szó van róla, főképp biológián, de a kémia mégis jobban érdekel, viszont ez döntő jelentőségű lenne nálam. Aki tudna válaszolni, annak megköszönném.

2012. okt. 4. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mivel szeretnél utána foglalkozni?
2012. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi inkább biológián vettük, a könyvben is részletesebben benne van, mint a kémiakönyvben (mindkettő emelt szintű).
2012. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem tudom, igazából biológia/kémia irányba szeretnék elindulni, viszont az orvosi nem érdekel.
2012. okt. 5. 08:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha biológia szakra szeretnél majd menni, Akkor jó a biológia meg a biokémia is, mert mind a kettőből lesz bőven, kémia külön nincs, csak 1. félévben, a többi mint bikém.
2012. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem érdemesebb kémiára menni, mert ha belegondolsz, akkor a biokémia az tényleg csak szerves kémia...amit mi biológián vettünk biokémiát, az is nagyrészt szerves kémia volt. Amúgy is, a kémiát inkább érteni kell, a bioszt meg csak megtanulni :)
2012. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Biokémiát a kémia vagy a biológia fakultáción tanulják inkább?"

Tök mindegy. Ha eljön az ideje, és a biokémia érdekel, akkor tudsz arra szakosodni akár biológia, akár kémia irányából (sőt, még fizika felől is).


Mindkét eredetnek megan a maga haszna és gyengéje, amik miatt lehet szeretni vagy utálni. Én biológiát végeztem, és azt mondom, hogy most semmi képpen nem vágnék bele újra. Inkább a kémia felől közelítenék, mivel ott az elvi alapokatjobban megtanítják, fizkémet és matekot rendesen az ember fejébe verik. Ugyanakkor valamennyivel gyengébb a biológiai alapja a vegyészeknek, ami miatt egy inkább molbio-s laborban kissé hátrányban vannak. Én inkább tiszta, klasszikus biokémiával foglakozom, és itt ugyan a biosz nem hátrány, de nagyobb előny lenne a kalkulus és a szuper erős termodinamika.

2012. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!