Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most 11. -es vagyok, és nem...

Most 11. -es vagyok, és nem tudom, hogy milyen irányban tanuljak tovább?!

Figyelt kérdés
Érdekel a biológia és a kémia, de az orvosit nem merem bevállalni. Az átlagom mindig is jó volt,4,7 körüli, és egy nagyon jó gimibe járok. Érdekelne még a BME építőmérnöki is, oda matek, és biosz v. kémia érettségi is jó! Mit csináljak? Mindenből jó az átlagom, inkább reál oldalon gondolkodom! Mit válasszak, ami hasznos lehet, és találok majd nagyobb valószínűséggel munkát?

2012. szept. 15. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A fizikával és a matekkal hogy állsz?
2012. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
gépészmérnök.
2012. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egész jól, 4,4-4,5 körül, de nem vagyok faktos, és 12.-ben nincs fizika, és nem tudom, hogy így mennyire lenne nehéz belőle leérettségizni.
2012. szept. 16. 10:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Mellesleg 17 éves vagyok, és lány.
2012. szept. 16. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Nézegess korábbi évi érettségiket, és próbálgasd megoldani. Ha nagyon nehézkesen megy, akkor pedig vedd elő a régebbi könyveidet, mert az első rész az elméletre épül. Továbbá járj utána az iskoládban, hogy van-e fizikából érettségi felkészítő.

Akármilyen mérnöknek mennél, biztos hogy lesz fizikás tárgyad, ami az egész középiskolás anyagot (még kiegészítve) magába foglalja, és inkább most tanuld meg, mint majd ott "élesben".

2012. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biosszal és kémiával nem csak orvosira lehet menni. Lehetsz vegyész, kutató számtalan területen (molekuláris biológia, genetika, antropológia, etológia, stb), alkalmazott biológusként is vannak lehetőség agrár területeken vagy az élelmiszeriparban.

Ha a fizika is jól megy, ott van a biotechnológia, biofizika. A különféle végtagprotézisek és implantátumok igen komoly jövő előtt állnak, és elég jó ütemben fejlődik a tudomány ezen a téren.

2012. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!