Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki szak mennyire...

Gépészmérnöki szak mennyire teljesíthető?

Figyelt kérdés

Most nyáron érettségiztem , most technikumon vagyok , jövőre pedig egyetemre megyek. Kb. 2 éve már a továbbtanuláson gondolkozok , de még mindig nem sikerült egyértelműen eldöntenem,hogy mi lenne a legjobb választás. Matekból , fizikából közép szinten egyaránt 5-ösre érettségiztem és van egy középfokú nyelvvizsgám. A gépészet elég szimpatikus , érdekelnek is ezek a dolgok. Csak hát elég sok dolgot lehet hallani , hogy mennyire szenvedős az egész és ez egy kicsit visszariaszt. A legfontosabb nekem az lenne az egyetemen,hogy időben el tudjam végezni,csúszás nélkül. A hozzáállással nem lenne gond , de azért az se minden. Érdekelne,hogy mégis mennyi energiát emészt fel , egy ilyen diploma megszerzése, mi mindenről kell esetleg lemondani érte (pl.szabadidő) mennyire érzi jól magát az ember a tanulmányai alatt. Tapasztalatokat,személyes vonatkozásokat ha írnátok megköszönném!

19/F



2012. okt. 7. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem valami egyszerű. Ezt a tesómon látom, aki előtte műszaki középbe járt és gépészetet is tanult ott,szakrajzot, stb.

Az, hogy mennyire érzed jól magad,attól függ, szereted-e a szakodat.

Melyik egyetemre akarsz menni?

2012. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miskolci Egyetemre mennék , kösz a választ!
2012. okt. 9. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyetemre nem azért megy az ember, hogy jól érezze magát. Lehet közhely, de így van. A mostani egyetemisták 80%-a csak bulizik szinte naponta, mert ugye elszakadtak a szülőktől, feltehetően nagyon sokan új városba költöztek, önállóbbak lettek... Tapasztalom, hogy minden nap buli-buli hátán folyik az egyetemen. Na ilyenek sose végzik el a gépész szakot. Egyébként teljesíthető szak.
2012. nov. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze , én nem azért mennék , eleve most se járok minden héten bulizni , mert az isKola volt az első eddig is. De azért azt se normális , ha ez ember idegileg rámegy és csak szenved.
2012. nov. 3. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet teljesiteni csúszás nélkül is, de nem könnyű, alapból se könnyű. Ezért is olyan értékes diploma ez. De gondolj arra hogy lehet hogy most az egyetemen szar lesz neked, de utána sokkal jobb lesz, legalább könnyen kapsz állást jó fizetéssel, akár külföldön. Hidd el, ha egy olyan diplomát akarsz ami tényleg jó, keresett akkor meg kell szenvedj érte.
2012. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen , ez tényleg így van , azért remélem , ha tényleg rendesen csinálja az ember , akkor meg lehet csinálni elsőre is..
2012. nov. 4. 09:57
 7/7 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy azokból a tárgyakból menj át amikre épül másik tárgy, igy tuti nem csúszol.
2012. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!