Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlotok? Mennyire ésszerű?

Mit ajánlotok? Mennyire ésszerű?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki.

Jelenleg 8.osztályos 4,6-4,7-es átlaggal rendelkező 14 éves lány vagyok.

Jövő beli terveim katasztrofálisan nincsenek.. :O

Ami már régóta kavarog a fejemben: Állatorvosi.

A gyakorlatom megvan.. a ló betegségeket automatice felismerem..saját lovam van..oltásokat, injekciókat beadom.. a kosz és a vér nem hat meg..


Szóval.. jelenleg Dunapatajon tanulok. A szüleim nem engedik hogy messzire menjek tanulni ezért a Kalocsai iskolák közül kell választanom. (Dózsa, Kossuth vagy Szent István.. ) Melyiket ajánljátok?


Ha tovább mennék akkor egyértelműen Budapest állatorvosi egyetem..de oda meg be kéne jutnom az államilag támogatottba mert fél milla egy fél évre +kolesz és utázas.. nem kis pénzecske.. :S


~Összefoglalva: Dunapatajról elmegyek -->(valószínűleg) Kossuthba--> Bp.


Mi erről a véleményetek?

Mennyire tudnék elhelyezkedni?

Én ezt a 4,7-et kisujjból rázom ki.. a lecke íráson kívűl nem tanulok itthon semmit.


És még egy kérdés:

Milyen tárgyakra kéne ebben az esetben rágyúrnom?



2012. okt. 10. 14:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát arra a nyelvvizsga miatt kell rágyúrnod.amúgy a felvételihez (még) nem számít semmit,mert kötelező a két emelt,és azokkal meg van a maximális pluszpontod,amit el lehet érni.a diplomát viszont nyelvvizsga nélkül már nem is adják oda.de ez még messze van :)

amúgy meg nagyon hasznos a nyelv ismerete,az angol az alap.ma már szerintem dolgozni se nagyon tudsz anélkül :/

mondjuk én imádom a nyelveket,de van azért olyan csoporttársam,aki annyira nem,szóval nem követelmény az egyetemre.

2012. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Megvan belőle a 4es de nem egyszerű meg értenem a nyelvtan részét.. a szavakat még órán megtanulom..

de ha más nem lesz elmegyek külön tanárhoz..

amúgy még egy kérdés.. akkor.. :D

Milyen szintű nyelv vizsga kell hozzá?

2012. okt. 14. 16:53
 13/18 anonim ***** válasza:
Minimum középfokú "C" típusú nyelvvizsga szükséges minden diplomához, egyes diplomákhoz az még kevés is, de az pont nem az állatorvosi.
2012. okt. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen,középfokú,komplex (írásbeli+szóbeli) nyelvvizsga kell valamilyen nyelvből.bár mire oda jutsz ki tudja,épp mi lesz az aktuális...
2012. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát azt még valahogy majd össze szenvedem.. :D

Múltkor szv.-n csináltunk ilyen lapot (az írásbeli részét) a 80-ból 71 pontom lett...

(alapfokú.)

2012. okt. 14. 20:08
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a középfokú nehezebb egy pár fokkal. Nekem a szóbeli nehezebben ment mint az írásbeli. Ha középiskola alatt leteszed király vagy, le van a gond. Talán az a legjobb ha kilencedikben rástartolsz a nyelvre nagyon, nálunk gimiben akkor nem volt biosz és kémia. Persze ha biosz vagy kémia szakra mész gimiben az más:) De jobb minél előbb túl lenni azon a nyelvvizsgán:) Egyetemen már nem nagyon lesz ilyenekre energiád, max nyári szünetben.
2012. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Most angolból a nyelv vizsgás csoportban vagyok.. és az írásbeli feladatok egyre jobban mennek.. a szóbelit még nem próbáltuk..
2012. okt. 15. 17:05
 18/18 anonim válasza:
szia én is állatorvos szeretnék majd lenni :) tudom, hogy már elmondták de igen majd biosz kémiára kellesz gyúrnod. én is 8-os vagyok :) és nekem is pont annyi az átlagom mint neked ^^
2013. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!