Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológia, Pszichológia...

Szandy :) kérdése:

Szociológia, Pszichológia vagy Társadalmi tanulmányok?

Figyelt kérdés

Már el kellene döntenem,h mit tanuljak tovább,és a sok-sok szak közül már csak ezek jöhetnek szóba.

Kérdéseim:

-melyiket éri meg a legjobban tanulni?

-melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni?

-legnagyobb kereset?

-legnagyobb kereslet?



2012. okt. 17. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem neked egyik sem való. Hogy miért?


1. azt sem tudod, mit lehet velük dolgozni pontosan

2. nem tudod, mik a lehetőségeid


Bocs, de az az érzésem, hogy belenéztél egy felvételi tájékoztatóba, és megtetszettek a jólhangzó nevek. Pedig pl. a pszichológia nagyon különbözik a másik kettőtől, nagyon nehéz munka a pszichológusé, ha egyáltalán el tudsz vele helyezkedni. De bekerülni talán még nehezebb.

2012. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Még hozzátenném: nem a gombhoz keresünk kabátot, vagyis "elvégzünk valamit, aztán jöjjön a munka". Nem. Azért végzünk el valamit, mert tudom, mik a céljaim.
2012. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%
Egy pszichológus 4-5 kezelésért simán elkérhet 60 ezreket. A szociológust nem tudom, de mivel komoly témával foglalkozik, biztos ő is sokat keres (havonta 300 ezer biztosan megvan). A pszichológia azért jó, mert a mai világ már nagyon stresszes és így az embereknek szüksége van lelki segítségre. Én a pszichológiát ajánlanám! Amúgy engem is ez a kettő dolog érdekel: szociológia és pszichológia :D
2012. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ha az egész társadalom érdekel,akkor minden képpen a szociológia,de ha csak egyénekkel akarsz foglalkozni akkor a pszichológia :) a pszichológus meg a szociológus olyan mint a tűz és a víz.elhelyezkedési esély?szerintem tanári pályán....
2012. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egy pszichológus 4-5 kezelésért simán elkérhet 60 ezreket."


- Valóban így van; nekem is van ismerősöm, aki 9 ezres órabérért folytat magánpraxist. Csak épp mindezt több mint 20 közalkalamzotti munka és nem kevés továbbképzés után teheti meg.

És még valami: valóban stresszesek az emebrek, de pénzük nincs sok. Nagyon kevesen tudják ezt megfizetni. Szóval nem olyan egyszerű ez, mint amilyennek tűnik.

2012. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1.!Képzeld el,hogy nagyon is utánanéztem a dolgoknak,csak kíváncsi vagyok az itt lévő emberek véleményére!!!


Kedves 2.!Nagyon szépen köszönöm a válaszod(véleményed) :)


Jöhetnek még...kíváncsi vagyok és lehet,hogy segítenének is a válaszok a döntésben :)

2012. okt. 17. 20:42
 7/14 anonim ***** válasza:
6%

Egyetértek azzal, aki az első két választ írta.


Amúgy pszichológusként még el lehet helyezkedni, de a szociológia meg a társadalomtudományok az nekem olyan büfé- ruhatár szaknak tűnik, és nem hiszem, hogy kapkodnának utánuk.

2012. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Magánpraxisnyitásra a pszichológusnak is van esélye?Nem csak a pszichiáternek?


Köszönöm a segítséget :)

2012. okt. 17. 20:45
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha annyira utánanéztél, akkor miért nem olvasok egy szót sem arról, hogy


1. milyen ember is vagy, milyen személyiségjegyek jellemzőek rád, mik az erősségeid?

2. miért érdekel ébben ez vagy az a szak?


Ugyanis itt kezdődik a "melyiket éri meg a legjobban tanulni?" című kérdés. Van ismerősöm, aki jó tanuló, és ha sokat tanul, bejuthatott volna az orvosi szakra. CSak éppen a vért nem bírja. Evidens, hogy neki nem éri meg azt tanulnia.

2012. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Esély van, mindenre, csak épp baromi nehéz. Azért most nagyon sokan végeznek ezeken a szakokon, ennyire nem hiszem, hogy szükség lenne.

Gondolom rendes szakmát nem akarsz tanulni...

2012. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!