Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok? Hova lenne...

Mit gondoltok? Hova lenne érdemesebb majd jelentkeznem: pszichológia, anglisztika, nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés
Természetesen utánaolvastam mindegyiknek. De nemtudom. A pszichológia érdekelne, de a biosz nem megy olyan jól, amennyire ide kellene. Angolul meg második éve tanulok. Szeretem, 5-ös vagyok még belőle, de nemtom, h mennyire éri meg erre a szakra menni. Szeretnék majd felsőfokon beszélni angolul, de nem szeretnék feltétlen tanár vagy fordító lenni. Persze ha mást nem találok... a nemzetközi tanulmányok meg úgy hallottam, h nem nagyon éri meg. Bár szeretek nyelveket tanulni, s oda pont kéne 2 nyelvvizsga, de nekem max 1 lesz meg gimi végére, mert a német az kizárt, h legyen. Más nyelvet meg nem tanulhatok... Azt szeretném még kérdezni, h nyelvet nem lehet főiskolán a kezdőről tanulni? Olaszra gondolnék elsősorban. Előre is köszi a válaszokat.
2010. okt. 24. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológiára járok, és tényleg kell a biosz, de nekem sem volt előzetes tudásom, meg lehet csinálni, csak seggelni kell, de rengeteget:) anatómiára főleg, a kéztőcsontok latin nevétől elkezdve a receptorok működésén át mindent kell tudni, orvosis tanárok tartják, de megcsinálható. Nemzetközi tanulmányoknak én nem látom mi az értelme, anglisztikát meg szerintem úgy éri meg, hogy más szakkal párosítod minorként (kis szakként). Ilyen ismert nyelveket mint olasz, nem lehet az alapoktól tanulni egyetemen, de kevésbé ismerteket,mint arab, japán, stb, ezeket igen.
2010. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ :) Egyébként, ha megkérdezhetem mit jelent az pontosan, h nem volt előzetes tudásod bioszból? Mert én tavaly csak 3-as voltam. Tudom, h annál tudok jobbat. Most egy 5-ösöm van meg egy 3-asom (ez eléggé visszavetett). Amúgy középszinten kell érettségiznem, de az új törvény alapján valószínű, h emelt szinten. Csakmert, ha tényleg annyira nem húzós akkor lehet, h megpróbálom. Ja és miket tanultok még?
2010. okt. 24. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem volt előzetes tudásom, az konkrétan azt jelenti, hogy semmi nem volt:) Amiről gimis évekből emlékszem, hogy voltak egyszikű és kétszikű virágok:)) Érted a lényeget:) Itt egy tanegységlista, láthatod a tantárgyakat. Ha van még kérdésed, szólj:)


[link]

2010. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ :) majd, ha még lesz, akk szólok :)
2010. okt. 26. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!