Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek ilyen helyzetben/...

Mit tennétek ilyen helyzetben/mit tettetek, érintettek?

Figyelt kérdés

Nagy nehezen ki tudtam választani egy szakot, ami érdekel és amit ha elvégzek, akkor talán nem akarok majd rögtön szakmán kívül dolgozni, mert mégse tetszene...

A gond az, hogy kiderült, hogy nagyon durva szinten diplomás munkanélküli-képző; itt is sok végzett írt, hogy senki se tudott elhelyezkedni a csoportjukból, stb...

Végezhetek majd OKJ vagy egyéb képzést, és akkor olyan szakmát szerzek, ami papíron passzol a diplomámhoz és úgy majd kellek. De az a gond, hogy azok a szakmák nem érdekelnek, és ha azokkal elhelyezkedem, nem csinálhatom majd azt, ami a diplomás szakmám, közben látni fogom a gondokat és problémákat, amik ellen tehetnék vele.


Nem tudom, tiltja-e a hallgatói szerződés vagy az árvasági ellátás feltételeivel ütközik-e, ha átmennék másik szakra? Egyáltalán, szerintetek menjek?

Nem tudom, mi érdekelne, vagy mi más érdekelne.


Ha másra megyek, a családom is nagyon csalódott lesz, utálják, ha valaki félbehagy valamit, alapelvük, hogy fejezzük be, amit elkezdünk. Ők álomvilágban élnek, szerintük ez a diploma ma se ér kevesebbet a többinél, s majd javulni is fog a helyzet.



Amúgy a képzéssel az a baj, hogy Magyarország nincs felkészülve ilyen szakemberek foglalkoztatására, és az ország területén dolgozó cégek konkrétan sz**rnak a dologra. Viszont az egyetemek szíves örömest indítják a szakot, így hatalmas a túlképzés.

És szerintem a képzés egész logikája nem jó, ki kellene forrnia.

Minderre fél éve jöttem rá, mikor már épp kellett beadni a papírt, előtte én is álomvilágban éltem.



Az OKJ-k és szakirányú képzések vagy mik, amik kiegészítik a diplomát, és amikkel az én leendő szakmám össze van vonva munkakörileg, nem kreatívak, nem mutatnak előrelépést, nem egy globális problémával foglalkoznak, ráadásul monotonak is.


2012. okt. 18. 21:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!