Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lehetne tanácsolni ilyen...

Mit lehetne tanácsolni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy lány, párom barátnője, most érettségizett középiskolában és nem igazán úgy sikerült neki ahogy tevezte. Úgyhogy most az egyetemre a felvétele elég necces.

A probléma az, hogy a szülei teljesen belénevelték, hogy diploma nélkül nincs is élet. A lány pedig most teljesen pánikhangulatban van, hogy ő szakmát nem fog tanulni mert akkor egész életében szegény lesz, és hogyha nem veszik fel egyetemre akkor ő inkább öngyilkos lesz. Az a legnagyobb baj, hogy lehet meg is tenné.

Hiába mondtuk neki azt is, hogy manapság a diploma se biztosíték semmire, egéz egyszerűen nem hajlandó elhinni, hogy nem az egyetem az egyetlen út az életben.

A lány egyébként kicsit fura, olyan mintha 18 éves korában is 10 éves fejjel gondolkodna és a saját kis álomvilágában élne.


2012. jún. 26. 10:49
 1/9 Srapnel ***** válasza:
100%
Minden évben van felvételi. Kihagy egy évet és kész. A kihagyott évben pedig lesz lehetősége tanulni és dolgozni.
2012. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjen el dolgozni, készüljön egy évig a jövő évi felvételire, tegyen plusz nyelvvizsgát... Igenis tanuljon, szerezzen diplomát, de nem dől össze a kis világa, ha mindezt egy évvel később teszi.
2012. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
92%

Diplomás vagyok és munkanélküli. Most akasztott le rólam az asztalos 300 000t egy szekrény(sor)ért.

Na akkor ki keres kevesebbet?

2012. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Úgy tudtam, hogy jönnek majd a "diplomás vagyok, de nincs semmim, bezzeg a szakmunkások dúskálnak a jóban" jellegű trillák. Úgy vagy te "diplomás", ahogy én királylány: álmaidban.
2012. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Robi.88. ***** válasza:
100%

Igen sajnos MO-n ezt nevelik beléd ami egy hulyeseg...

Sztem is kezdjen el dolgozni, probáljon meg elhelyezkedni olyan teruleten ahova kerulne a diploma utan, vagy esetleg egy okj-s képzést azon a szakon ami még plusz pontokat is érnek és sok tantargyat be is számitanak ;)

2012. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a szülei a rosszabbak. Úgy nevelték, hogy a lányuk bizony egy született zseni, és hogy nem fog semmiféle "aljamunkát" végezni. Magyarul beleverték a megfelelési kényszert, nem is kicsit. Sznobok a javából, na.

Az egy év múlva újrapróbát mi is mondtuk neki, ezt meg úgy fogja fel mintha beláthatatlan idő lenne.

2012. jún. 26. 11:01
 7/9 Robi.88. ***** válasza:
Az a baj h nincsenek onállo gondolatai ezekszerint...
2012. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülei ezt vallják akkor biztos van pénzük is. Ha az ő gondolatmenetüket követjük.

Na akkor a szülők nyúljanak a zsebükbe és fizessék a tandíjat. Úgy felveszik szinte bárhová.


Ha ez mégsem így van akkor meg hamisan szónokolnak. Menjen el egy év okj szakmára, én is így csináltam közben szereztem nyelvvizsgát, akár javítson az érettségin, csináljon szintemelőt és újratábla. Ha valaki ilyen miatt öngyilkos akar lenni az komolyan beteg. Később mit tesz ha nem sikerül egy vizsga? Vagy az életben éri valami igazán nagy dolog?

2012. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, kösz, így lehet a legjobban megfogalmazni.
2012. jún. 26. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!