Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hányas átlaggal vesznek...

Hányas átlaggal vesznek fel/lehet bekerülni a Keszthelyi Vajda János Gimnáziumba?

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vajdás voltam, 2 éve érettségiztem ott, ergo a 6 évvel ezelőtti állapotokról tudok csak infóval szolgálni.


Először is, nem mindegy, melyik osztályba akarsz menni. Humán és reál osztályba a "legkönnyebb" a bekerülés, nyelvi osztályba egy fokkal már nehezebb, biosz-kémiára a legnehezebb.


Azért azt általában el lehet mondani, hogy egy erős 4-es, 5-ös átlag kell ehhez a sulihoz (ha 1-2 hármas becsúszik, nem vészes). És nem is véletlenül: amikor én oda jártam, a szuszt is kiszorították belőlünk. Kemény suli. Persze így utólag azt mondom, jó volt, és beszédes infó az is, hogy a volt osztálytársaim 90%-a most egyetemen van (köztük én is).


Viszont sok volt tanáromtól hallom, hogy egyre gyengébbek az általános iskolákból kikerülő tanulók (ne vedd magadra), szóval ennek az iskolának is, mint sok másiknak, csökken a színvonala. De azért egy 4-es átlag még mindig kell, hogy oda bekerülj.

2012. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél! :)
2012. okt. 23. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!