Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szeretnék lenni,...

Zsani10 kérdése:

Pszichológus szeretnék lenni, de nem tudom, hogy hogy csináljam. Egy sima középiskola/gimnázium utána valamilyen főiskola/egyetem? Vagy van külön középsuli is ami pszichológiát tanít? köszi L/13

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom te hol laksz, de pl az én városomban van egy humán szakközépiskola, ahol társadalomismeretet meg ilyen miujságokat is tanítanak, nem feltétlen pszichológiát, csak ilyen ahhoz hasonló dolgokat. Igazából én azt tanácsolom, hogy menj egy gimnáziumba, emeltet kéne tenned történelemből azt hiszem, meg talán biológiából de ez nem biztos, olvass utána neten, tuti fent van az ilyen. Aztán majd egyetemre kell menned, viszont ez nem olyan egyszerű ám, mint amilyennek tűnik. Nagyon nagyon tanulj ha tényleg ez szeretnél lenni :))
2012. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Halihó! :)


Egyetemet kell végezned, hogy pszichológus lehess. EGy 3 éves alapkézést, ha ezt elvégzed, viselkedéselemző leszel. Erre jön rá a 2 éves mesterképzés, ekkor kapod meg az általános pszichológusi diplomádat.

Maaaajd ha oda kerülsz, felvételinél 2 érettségi tárgy kell, pl biosz, magyar, nyelvek, töri, stb. Nem előírás az emelt, de anélkül úgysem lesz annyi pontod (a mostani pontrendszer szerint.)


Az órák rettentő érdekesek, teljesen mások mint általános/középsuliban :)


Üdv, egy debreceni pszichológus hallgató :)

2012. nov. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!