Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék torténész?

Hogyan lehetnék torténész?

Figyelt kérdés

16/F vagyok.Mindíg is érdekelt a torténelem.Mindíg jo voltam belole.Bár matek is kell hozzá,matekbol nagyon rossz vagyok.De ez ugye nem gátol meg ebben?Szeretek olvasni is.A torténelem negemet nagyon érdekel,foglalkozat,napi szinten.

Bár most jelenleg asztalosnak tanulok,attol még lehetek a késobbiekben torténész???

írjatok lécci tapasztalatokat is,foleg az,aki torténész!



2012. okt. 27. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizz le, mellette tanulj meg jól angolul, és felvételizz egy tudományegyetem történész szakára. A többit ott elmondják. Ha tanidőben ellátogatsz egy olyan egyetemre, ahol van történészképzés, a hallgatók és a tanárok egy része is szívesen elmeséli, miből a képzés, hogy lehet bejutni, ha olvasol, beszélgetsz emberekkel, te is könnyebben kitalálod, hogy majd mit akarsz kutatni...
2012. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segítséget!Engemet foleg a II.világháboru téma érdekel,de szinte az egész emberiség torténelme...
2012. okt. 28. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért írok, mert töriszakos vagyok, így tudok talán segíteni. :))

Töriszakhoz töri és magyar vagy töri és valamilyen idegen nyelv érettségi kell. Matekból ha nem vagy olyan jó, akkor az nem probléma. Egyetemen osztott a képzés, 3 év alap (BA) + 2 év mester (MA). Mesteren tudsz szakirányt választani, de már BA-n is lehet specializálódni.

Érdemes ellátogatnod egyetemek nyílt napjaira, ott minden fontos infót elmondanak a szakról. De nézz utána hamar, mert mostanában és január környékén vannak a nyílt napok! :))

2012. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi!Sokat segítettél!De komolyan!.
2012. okt. 31. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!