Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak?

Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
sziasztok! 11.-es vagyok, és már gondolkodnom kéne, merre tovább. Ami érdekel az a művészet, a sport, dekorálás! ilyesmi. kutattam a felvi.hu-n is... hogy milyen továbbtanulási lehetőségek vannak, igazából fogalmam sincs az egészről, mit kezdhetnék. Ugyanis tanár semmiképp sem szeretnék lenni(tesitanár sem) és azt mondták hogí művészeti fősulira nagyon nagyon nehéz bekerülni , ne is próbálkozzak ilyesmivel(mivel nem festek túl gyönyörűen viszont rajzolni,másolni tudok)és a művészettörténet is hidegen hagy :D ötleteket tanácsokat kérhetnék?

2012. okt. 29. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak ezekből vagy jó, vagy ez érdekel?

Mert pl ha szépen rajzolsz, mehetsz építésznek/építészmérnöknek. Viszont alig vesznek fel olyat, aki nem jár a felkészítő tanfolyamra, mert annyira szakjellegű az amit rajzolni kell. Ez pedig ugye fizetős. És tanulni is kell, nem könnyű egyetem. És a rajz alkalmassági mellett kell a matek és a fizika/kémia.

2012. okt. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
+ építőmérnök
2012. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én inkább valami dekorálásos dologra godoltam. netán a földrajz jöhet szóba még. fizika kémia töri magyar semmiképp :D
2012. okt. 29. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
az épitőmérnök az nem nagyon rajzol, ők inkább számolnak, tehát oda matek+fizika kell.
2012. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom nem feltétel a felsőfokú továbbképzés, jó lenne valami szakma is, okj-s képzés is, nem?
2012. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert pl lehetnél műkörmös is (ott kell a jó kézügyesség) vagy vannak ilyen virágkötő tanfolyamok, az is művészeti jellegű.
2012. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen lehet akár OKJ-s képzés is. csak a műkörmöst mint szakmát is mellékállásban tudom elképzelni, nem hiszem hogy csak abból meg lehetne élni...
2012. okt. 29. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj be a munkaügyi központba. Nem csak álláskeresésben tudnak segíteni, hanem abban is, hogy mi az, amit érdemes tanulni.


Van alkalmazott grafikus képzés is (okj-s), de szerintem a műkörmös jobban megél. De ezt csak én gondolom, lehet rosszul. :)

2012. okt. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy jobban megél a műkörmös (nem hiszem), de lehetetlen vele elhelyezkedni.
2012. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!