Erősen gondolkozom hogy átjelentkezzek a BME gépészmérnöki szakról az OE-re ugyanarra a szakra, mi a különbség a két egyetem gépész szakjai között? OE-s Bsc diplomával tudnék akár BME-n Msc-zni?

Figyelt kérdés
BME GPK-n kezdtem szeptemberben a tanulmányaimat, viszont az általános szívatás és a néhol abszurditásba forduló követelmények kezdenek kifogni rajtam. Gondolkozom hogy esetleg félévkor átjelentkezzek az OE gépész szakára, mert úgy hallottam ott teljesíthetőbb az alapképzés. Nagy a különbség az OE-s és a BME-s gépész Bsc diploma értéke között? Tényleg könnyebb az OE gépész szakja?

2012. okt. 30. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Könnyebbnek könnyebb, én elsős BME-s építősként korrepetáltam harmadéves OE-s gépészeket statikából, pedig nem vagyok egy zseni... Egyébként csak az első 2 félév ennyire szívás, aki ezt kibírja az általában bent is marad végig, ez a BME minden karára és szakjára értendő, és tényleg eddig mindenki megerősítette, akivel beszéltem erről. És nem akarok elfogult lenni, de egy BME-s diploma mindig "többet fog érni", mint bármilyen másik műszaki karral rendelkező egyetem diplomája.
2012. nov. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elvileg könnyebb sokkal az OE mint a BME gépész. Nyilván én csak a BME-n tanulok így nem tudok OE-ről véleményt mondani, de 1-2 ismerős oda jár és hát amikor ugyanarról a tárgyról beszélünk kicsit ég és föld a dolog. Illetve több ismerősöm aki nem bírta a BME-t átment OE-re és elvan..azért ez is mond valamit. Persze nem lehúzni akarom az OE-t, nem egy nagyképű BME-s vagyok, de hát erre irányult a kérdés.


Első félévemben én is kicsit így voltam mint te, azt hittem év végén mehetek a francba. De kb. pont ebben a novemberi időszakban embereltem meg magam, és azt mondtam nem érdekel megcsinálom valahogy, viszont ehhez nagyon komoly erőfeszítés kellett! De még időben elhatároztam magam, így a 2. zh-k jobban sikerültek, így az első zh-kból mehettem pót zh-ra, vizsgaidőszak meg szintén a reggeltől estig csak tanulás volt. De amikor az utolsó vizsga is meglett hidd el jó érzés volt nagyon, csak 1-2 tárgyat buktam 1. félévben, onnantól kezdve meg belejöttem. Van szopatás tényleg, de aki szorgalmas és tényleg az a célja hogy egy jó gépészmérnök legyen az megcsinálja. Ne add fel.


ja és hogy a másik kérdésedre is válaszoljak. OE Bsc diplomával tudsz jelentkezni BME Msc-re. De akik máshonnan jönnek, rendesen megszűrik őket. Pontosan azért mert tudják hogy az OE-n vagy máshol egy Gépelemek 4-es nem ugyanaz mint a BME-n..

2012. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!