Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Suli 1.

Koleszos vagy az EGÉSZ iskola létszáma 27 abból 6 lány van.. van onnan egy nagyon jó (fiú) barátod.

A kaja.. fogyokúrás.. :DD

A szak amire mennél: Gazda (esetemben: imádom a legjobb! :))

nics érettségi


Suli 2.

Busszal járnál be (10km) 200-300 a létszám kb. erről az iskoláról nem tudok sokat.. ismerősök nem nagyon vannak.. csak olyan hello-cső.. (köszönős) ismerősök..

Itt egészségügyet tanulnál.. (személy szerint annyira nem lelkesedem érte anyámék erőltetik...)

van érettségi


Megyek nyíltnapra ott még tudom hogy sok minden változni fog.. de azért érdekel, hogy mások mit gondolnak.. :)



2012. okt. 30. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Érettségis. Ha még mindig az első tetszik akkor átmehetsz és 2 vagy 3 év alatt megcsinálod és az lesz a szakmád de lesz érettségid is. Én mikor középsuliba mentem teljesen egyedül mentem. Volt 1 ismerős csaj a szomszéd utcából akivel évkezdés előtt 3 nappal ismerkedtem meg. nem volt szimpatikus, nem is ismertem (később se csíptem). Aztán elkezdődött a suli, mindenkit megismertem és jobb is volt mintha jöttek volna a többiek. 27 fő kevés. Én a 200-300 embert választanám. Amúgy fiú vagy vagy lány? Gondolom nem egy osztályba lesztek 200-an így úgyis főként az osztálytársaidat ismered majd. Nézd meg hogy hogy tudnál átjárni, mert én ezt elhanyagoltam annak idején, de így is szerettem. Mi többen voltunk a suliban, olyan 400-an szerintem. De nézz szét, hátha valamelyik másik iskola jobban tetszik majd.
2012. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.. amúgy teljesen tanácstalan.. szivem szerint suli1 eszem szerint suli2 (bár az lehet a sok "oktatás" miatt anyáméktól..)

na most ki nyer?? szív vs. ész..:S

2012. okt. 30. 23:06
 3/8 anonim ***** válasza:
14 évesen nyerjen az ész. Nincs az első szakközépben is? Mármint ott nem tehetsz le érettségit? Milyen gazda szak ez amúgy? Ilyen állatgondozós vagy hasonló?
2012. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az első suliban is le tudom tenni estin és mivel koleszos vagyok itt nem zavarna be.. gyakorlatilag mindent takar.. az állatok gondozásától a földművelésig mindent.. (a mai nap is ezt gyakoroltam..:D)
2012. okt. 30. 23:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne menj arra! Tapasztalat. Egy szakmunkásban szerzett bizonyítvány arról hogy te gazda vagy semmi. Kivéve természetesen ha van otthon pár száz hektár föld és jó sok állat. Csináld meg az érettségit, aztán menj el egy jó agráregyetemre. Mellette estin csináld meg a többit ha van kedved. Én agráron tanulok és sajnos jelenleg a legtöbb támogatás végzettséghez kötött. De nem csak ez, ott tényleg komolyan tanulod is a dolgokat pl. lótenyésztés stb. Nem tudom milyen szintű a képzés, milyen tanuló vagy vagy hasonlók de mindenképpen érettségizz el és ha továbbra is annyira érdekel 4-5 év múlva is ez az ágazat akkor diploma. Vagy keress egy szakközepet ahol ezt tanulod de ad érettségit is. Estin suli mellett nehéz érettségit szerezni. Más suli nem is játszik? Csak ez a kettő van? Csak hogy megnyugodj, később akár komolyabb agrársuliba is bejuthatsz érettségivel. ha csak nem akkor ott van az aranykalászos gazda képzés is (legalábbis volt még tavaly). Nem rossz ez, én megértelek és elhiszem hogy ez érdekel jobban :) 14 évesen mondjuk engem nem ez érdekelt, de csak ez lett belőle. Még lehet te is megbánod ha belekezdesz. Amúgy egy sima gimnáziumon nem gondolkodsz? Ott csak érettségi aztán esetleg vissza az első variációhoz, ott 2-3 év és ugyan az vagy csak komolyabban vesznek. Mondjuk az estis megoldás se lenne rossz, de 14-15 évesen nem ez fog valószínűleg az agyadban járni.
2012. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ez a kettő van amit a távolság miatt elfogadhatónak tartanak a szüleim.. 4,5-ös átlagom van..sima gazda képzés.. pár száz hektár nincs csak 30kb.. :S állat meg.. hát olyan 200összesen.. szóval nem sok..

oké, hogy nem de.. amúgy 17-18 évesen tenném le az érettségit.. de simán megcsinálnám.. a magyart már most megoldom probléma nélkül.. a mateknál sem voltam messze hogy átmenjek.. (múltkor kipróbáltuk)

a gimin gondolkoztam de neeem.. olyan placcs.. meg megmondom őszintén hogy szeretnék koleszos lenni..leginkább azért mert nálunk egyszerűen képtelenség itthon nyugodtnak lenni.. meg nyugvás kimenni a lóval határszemlére vagy bármit csak ne legyek itthon..:S

2012. nov. 1. 12:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Értem :) Ilyen átlaggal mindenképpen valami jó suliba menj. Annak idején én azért mentem messzebb középsuliba hogy tesómmal ne járjunk egybe :D Sok sikert:)
2012. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én azért mennék messzebb mert a közeliek sz*rok szerintem.. :D meg nincs mezg.
2012. nov. 1. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!