Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus egyetemre nehéz...

Pszichológus egyetemre nehéz bekerülni és elvégezni?

Figyelt kérdés
Pszichológus szeretnék lenni, de középiskolában nagyon rossz tanárt fogtam ki, nagyon rosszul tanítják a biológiát, így kizárt, hogy abból emeltezzek, még az emberi szervezetet nem vettük, azt meg fogom itthon tanulni, de a másik 3 könyvből szinte semmit nem tudok.(mozaikos könyvből tanulunk) Viszont a többi reál és humán tárgyakat, valamint a nyelveket is jól oktatják, ezért szerintetek ha nagyon jó eredményű emelt szintű történelem és közép szintű matematika érettségit írok, továbbá van egy spanyol középfokú nyelvvizsgám azzal bekerülhetek? (lehet, hogyha nagyon hajtok, akkor emelt angol érettségi is meglesz) ti mit gondoltok, a bekerüléshez elég egy emelt,egy középszintű érettségi és egy középfokú nyelvvizsga, vagy ez kevés? Tisztában vagyok azzal,hogy a ponthatárok nagyon magasak, de nem tudom, hogy kell számolni a pontokat, ezért kérdezem. 11.-es vagyok és jövőre választok fakultációt, én a történelmet biztos felveszem, másiknak mit ajánlotok?
2012. nov. 8. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Pszichológus egyetemről nem hallottam még. Pszichológia szakra egy emelt kell valamelyik felvételi tárgyból, amellés ha jól megy a matek, az jól jön. Bár igazából úgy volna esélyed, ha mindkettőből egy jó emeltet meg tudsz írni... Csak egy emeltel nagyon közel 100%-on kell teljeíteni az érettségiken.

Ha esetle nyelvi érettségin gondolkodnál, sajnos a spanyolt nem fogadják el.

2012. nov. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen a nyelvi érettségit úgy terveztem, hogy angolból emelteznék, és a nyelvvizsgát szerezném meg spanyolból, hogy beleszámítsák mind a kettőt. :)
2012. nov. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!