Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért vagyunk képtelenek...

Miért vagyunk képtelenek odaadóan tanulni, mikor semmi sem kell hozzá, csak egy jegyzet, könyv és figyelem? Csak le kellene ülni és olvasni, ismételni és megtanulni. Miért nem megy?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Hiányzik a cél és a motiváció...
2012. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel egy adott téma, nem fogom tudni könnyen memorizálni. Ha látom, hogy soha az életben nem lesz szükségem egy anyagrészre, mert úgy felesleges, ahogy van; vagy egyszerűen nem értem, akkor sem fogom tudni könnyen memorizálni. Bemagoltam mindent, amit kellett, feleltem, dolgozatokat írtam, vizsgáztam; de hiába, szinte semmire nem emlékszem már, mert nem volt sem érdekes, sem hasznos. Ehhez kevés az odaadás, mert csak egy életünk van, kár hülyeségekre pazarolni :)
2012. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Atom Trator válasza:
Ezzért célszerű lehetöség szerint olyat tanulni, ami érdekel és késöbb hasznos lehet. :)
2012. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!