Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék egy angol középfokú...

Szeretnék egy angol középfokú nyelvvizsgát, még kezdő vagyok, de nem tudom hogyan kezdjem el a nyelviskola vagy a magán nyelvtanár a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés

Már itthon olvasgatok angol nyelvtant, de nem tudom melyik tanulási mód lenne hasznosabb?

Nyelviskolákba kell könyvet venni?


2010. szept. 1. 07:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdés a legegyszerűbb: természetesen kell könyvet venni, mi másból tanulnál. Ez 5-6 ezer Ft. Az első kérdésre nem lehet válaszolni, túl sok az ismeretlen az egyenletben. Méghozzá: milyen drága nyelviskolát találnál, milyen drága nyelvtanárt találnál, milyen nyelvérzéked és szorgalmad van. Hogy melyiket célszerűbb választani, arra megintcsak nem nagyon lehet válaszolni, mindkettőnek megvan a maga előnye. A nyelviskola jobban elhúzza, lassúbb, másokhoz kell alkalmazkodni, a magánút gyorsabb, csak rád figyel a tanár, viszont unalmasabb, hiányzik a csoport feldobó, stimuláló hangulata, a csoportos beszélgetős, játékos feladatok.
2010. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Na én éppen ezért tanulok önszorgalomból, mert nincs rá keret, h megfizessem a tanárt/tanfolyamot.

Most sztem - a tesztek alapján - középhaladó vagyok.


A Cambridge-s könyvekből tanulom a nyelvtant, a relaxa angolt és az effortless englisht használom a hallás utáni értés fejlesztésére.


Szótanulás...hát...egyrészt az ismeretleneket kiszótárazom és a könyvben az angol szó fölé írom. +Megvan az angol szókincsminimum könyv, azt meg másképp nem tudom csak magolni. Ez a nagyobb falat, de ha meghallok vagy olvasok egy olyan szót, amit ebből tanultam, akkor rettenetesen örülök. :)


Persze a legfontosabb, talán, a kitartás, amivel meg vagyok áldva. :)


Szóval, ha neked is van, akkor nem kell ide tanár, esetleg majd a vizsga előtt, h biztos legyél a tudásodban.


A zsetont meg elfagyizhatod. :)

2010. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!