Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik Gépészmérnöki MSc...

Viktor90 kérdése:

Melyik Gépészmérnöki MSc szakirányra menjek, Gépgyártás technológia, CAD/CAM, Hegesztőmérnöki?

Figyelt kérdés
Most végzek BSc Gépészmérnöki-t Gépgyártás-technológia szakirányon! Szeretnék tovább tanulni MSc-n de nem tudom, hogy maradjak gépészen ugyan ezen a gépgyártás-technológia szakirányon MSc-n vagy CAD/CAM szakirányra vagy Hegesztői mérnöki szakirányra menjek. De mondtak olyat is hogy végezzek el egy MSc Gazdász szakot és akkor a gépész BSc meg a Gazdász MSc együtt nagyot üt. Melyikkel járok jól, melyik a legkeresettebb és persze melyik kombináció fizet a legjobban? Az lenne a legjobb ha valaki a szakmában dolgozó tudna segíteni mert az lenne a leghasznosabb és valóságos válasz.

2012. nov. 14. 16:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod,azért örülök hogy valakit érdekel a téma :) nem sokan szólnak hozzá :D

Melyik Egyetemre jársz? Én a Miskolci Egyetemre :)

2013. jan. 5. 01:05
 12/20 anonim ***** válasza:

BME :)


Egyébként gondoltam, hogy a miskolcira jársz, mert csak ott van hegesztőmérnöki képzés az országban. :D

De egyébként bárhogy döntesz, biztos vagyok benne, hogy jó döntés születik, szerintem mindhárommal lenne esélyed elhelyezkedni és jó fizetésért cserébe. Csak ki kell fogni az aranyhalat. :)

2013. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

És mi a véleményed arról, hogy nem feltétlen jó ha ugyanolyan szakirányt választok mint amin BSc-n voltam, hanem inkább válasszak mást hogy kétféle szakirányú végzettségem legyen...mert ilyet is hallottam emberektől ?

Szted? Igazuk lehet ? csináljak valami mást, ne gépgyártósat?

2013. jan. 7. 21:39
 14/20 anonim ***** válasza:

Végül is, az nem feltétlen baj, ha több irányba megy az ember. Ha megvan a gépész alapdiploma, egy normális szakiránnyal (pl. a gépgyártós az pont ilyen) az már egy biztos pont.

A gazdász MSc-t is amúgy nagyon jó ötletnek tartom, utánanéztem, Miskolcon van is Vezetés és szervezés MSc. A többi gazdászt nem nagyon ajánlanám.

Ha mindenképpen gépész irányban akarsz maradni, akkor ez a hegesztős is játszik, CAD/CAM szakirány az ha jól láttam indul angol! nyelven is. Szerintem ezek is jónak tűnnek.

Meg én még a helyedben elgondolkodnék az energetikában is.


Nem akarlak összezavarni, ne haragudj, tudom hogy fontos döntés előtt állsz. Szerintem próbálj meg mérlegelni, tegyük fel felírod ezeket a szakokat egy papírra, próbálsz minél több infót összeszedni és akkor írsz előnyöket, hátrányokat mindegyikhez.

Utána könnyebb talán mérlegelni. Tudom, hogy nehéz infót szerezni, hogy pl. egy gazdász képzés milyen előnyökkel járhat, én annyit tudok, hogy azzal belehet tölteni vezetői pozicíókat, könnyen feljebb tudsz kapaszkodni a ranglétrán, gépész alapdiplomával átlátod az ottani munkát és így ellenőrizni is tudsz mindenkit. Hátrány pedig mondjuk, hogy nem tudod, hogy mennyire testhez álló ez a szak és mondjuk téged ez nem is vonz annyira, előny lehet akár, hogy itthon is eltudsz helyezkedni kiemelkedő fizetésért stb.

És akkor ugyanígy végigzongoráod az összes többit.

Remélem tudtam valamelyest segíteni, tényleg nem elbizonytalanításként írtam.

2013. jan. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A gazdász Msc-ben is gondolkodtam de én úgy hallottam hogy nem lehet gazdász Msc-re menni Gépész Bsc-ről hanem előbb egy gazdász Bsc-t kell elvégezni és utána egy Gazdász Msc-t!


Én ezt hallottam nem tudom hogy igaz-e? Majd valami Gazdász szakot akarok végezni majd valamikor de azt majd sztem inkább a gépész MSc után de azt már csak levelezőn :)

2013. jan. 9. 18:13
 16/20 anonim ***** válasza:

Gépészről és villamosról is ment ismerősöm gazdász msc-re (levelezős) szóval biztos lehet. De ne kérdezd, hogy hogyan mert én sem tudom. :D

Próbálj érdeklődni a To-n.

2013. jan. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szabad megkérdeznem, hogy hová sikerült bekerülnöd? Melyik szakra, szakirányra?

Ha nem titok akkor a jelentkezésed sorrendje is érdekelne.:P

2013. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
CSak a Gépészmérnöki MSc szakot kellett megjelölnöm a szakirányt majd még nyáron kell választani a személyes elbeszélgetéskor.... úgyhogy még nem tudok semmit:)
2013. márc. 26. 01:37
 19/20 anonim ***** válasza:

Azt hittem előző szemeszterben felvételiztél.:)


És sikerült azóta döntened?

2013. márc. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szia, végül melyikre mentél? Én is hasonló döntés előtt állok most.
2017. máj. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!