Hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, de nem nagyon tudok szüleimmel döntésre jutni, hogy "mi legyek, ha nagy leszek".

Nyelvérzékem elég jó, az angol nyelvet nagyon szeretem, akár azt is el tudnám képzelni, hogy angoltanár leszek, ugyanakkor a német nyelvtől undorodom. (valószínűleg olasz vagy francia nyelvet is elkezdek tanulni tanfolyamon)

Kézügyességem elég jó, szeretek (és szerintem tudok is) rajzolni.

Zenét tanultam 4-5 évig. Zongorázni tudok (ezt tanultam), közben énekelni is akár, de nem profi módon. Gitározni magamtól tanultam meg, nem is rosszul szerintem.

NYEK-es gimnáziumba járok, de 3-4 között (inkább 4, ha igyekszem) ingadoznak az osztályzataim. Matematika, fizika, kémia esküdt ellenségeim, szóval elkerülném őket a jövőben.



2012. nov. 16. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon bele kellene húznod a tanulásba, mert csak akkor lehet eredményed - persze ha valóban akarsz egyetemre menni és nem csak a szüleid javasolják. Az egyetemeken sok helyen a kitűnők között válogatnak, van, ahova meg felveszik az embereket a fejkvóta miatt aztán még az első évben kidobálják őket. Egyik sem szerencsés. Valahogy saját magadnak kellene döntened és elindulni egy irányt. Ne az itteni válaszolók mondják meg a tutit, lágy önállóbb.
2012. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, de nem ismerem a szakmákat annyira, hogy tudjak dönteni. A tanár szakma nagyon szimpatikus lenne, bár igaz, hogy keveset keresnék vele. A problémám ezzel is igazából az, hogy csak angol tanár nem lehet az ember... Mellé még kéne valami, csak másból nem igazán vagyok jó. Max még 1 nyelvet meg lehetne tanulni, de az is necces...
2012. nov. 17. 04:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát meg kell hogy cáfoljalak, de angoltanár vagyok és nincs más szakom, jó, nem most végeztem. :) Amúgy magánvélemény ez is: ne menj tanárnak, csak akkor, ha mazochista vagy. Az egyetlen dolog, ami jó benne, az éves közalkalmazotti pótszabadság, de attól nem kellene engedni, hogy fát vágjanak a hátadon. És még egy dolog, amit ki szoktak felejteni az angoltanárok munkaköréből: a nemzetközi kapcsolatokat - azt mind neked kellene majd intézni, mert manapság egy normális iskola sincs nemzetközi kapcsolatok és/vagy projektek nélkül. Ott, ha az megvalósul, 0-24-ig "toppon" kell lenni, mindig, pl többek közt saját pénzből repülőtérre menni a külföldi kollégákért/gyerekekért, akár hajnali háromkor is, több napra idegenvezetni, hivatalos pályázati anyagokat fordítgatni, a vendégekkel "cseverészni", a pályázatokon szakmailag megfelelni, ha az iskola vendégei miatt nem tudsz bejutni az órákra, akkor azt majd neked a saját szabadidődből kell majd minden egyes órát visszaadnod lyukasóráidból/már ha van egyáltalán/ vagy iskolazárásig próbálod behozni a lemaradásodat. És mindezt INGYEN - mert pl. nem a magyaros/kémiás kolléganő fog odamenni a vendégekhez - tisztelet a nyelvet jól beszélő nem angolos kollégáknak- (mert nem ő a felelőse a nemzetközi feladatoknak, hanem mindig az angoltanár vagy a nyelvi munkaközösség) aki pl tanító néniként az 5. óra után hazasétál, messze nem annyi a fordítani való hivatalos levélözöne. mint pl ami neked lesz. Hát tudod, én éppen azért csinálom ezt a munkát, mert kötelező. El kell vállalni. Vagy el lehet menni. Ez itt már régen nem a tanításról szól. 2005 óta egy fillér emelést nem kapott senki. Aki a pénzért csinálta, már régen elmenekült (a nyelvet tanítók tudtak a legjobban elmenekülni) pl irodára, tolmácskodni stb és hidd el, ők nem pedagógusbért kapnak- az a kolléganőm aki régen biciklivel járt, most egy egészen jó mercedest vezet és jókat mosolyog, amikor az iskoláról beszélek és mondta, hogy soha nem térne vissza. üdv.
2012. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok: na, nem kizárólag az angoltanárok/más nyelvek tanárai helyzete rossz szabadidő terén, tudom, csak most a te esetedről beszéltem, hogy mikre számíts. És bocsánat, ha valakit megbántottam volna.

Onnan tudom ezeket, hogy jó ideje dolgozom már, és látom, hogy a mi iskolánkban ki mire fordítja a szabadidejét. Messze nem szabad általánosítanom, tudom.

Kérdező, a BTK-k egészen jók. Ott nem kizárólag tanár lehetsz - onnantól még egy-két szakmai nyelvvizsga és betegre keresheted magad olyannal, amihez kedved van. =)

2012. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!