ELTE koreai szak?

Figyelt kérdés

Ha az ELTE korai szakra megyek tanulni, milyen munkalehetőségeim lehetnek Dél-koreában?

Angolból most készülök a nyelvvizsgára, és szeretnék koreai nyelvet is tanulni.

Mik a lehetőségek?



2012. nov. 18. 08:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%

Jó lehetsz ott takarítónak, pizzafutárnak, konyhában is mosogathatsz.


Ezt nem gúnyból írom, hanem komolyan: mégis milyen munkalehetőséged volna? Értesz bármihez is a nyelv beszélésén kívül?

2012. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Megtanulsz koreaiul és ennyi. Az ugyanolyan mintha ott élnél Koreában és beszélnéd a nyelvet, de azonkívül nincs semmi más területhez, akár pénzügy-műszaki-informatikai-természettudományos ismereted.
2012. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Lehetsz tanár, magántanár. Ilyen szakkal pl:. angol-koreai.

Dél-Koreában meg magyarokat koreaira a koreaiakat meg magyarral taníthatnád...

/egyik unokatesóm is ezt csinálja Angliába/

2012. nov. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

"Értesz bármihez is a nyelv beszélésén kívül?"


Ha jól tudom, az ELTE-n nem csak nyelvet lehet tanulni. A koreai nyelv mellé felvehetek mást is...

A kérdés pont erre irányul, hogy mit éri meg felvenni nyelv mellé, mik a lehetőségek?

2012. nov. 18. 10:34
 5/29 anonim ***** válasza:

"A kérdés pont erre irányul, hogy mit éri meg felvenni nyelv mellé, mik a lehetőségek?"


- Akkor ezt is kellett volna kérdeznrd. Nézd: ha három év alatt akarnak megtanítani egy nyelvet, amellé nem osok fér már. Legfeljebb egy kevés a kultúráról, irodalomról, nyelvészetről, történelemről stb. Nehezen hasznosítható ismeretek. Még minorhoz sincs sok lehetőség, hiszen egy bölcsészkaron más szakok minorján is kb. ugyanezeket tanulod, csak persze más kontextusban.


Értem, hogy érdekel a koreai; engem is érdekel. De akkor nyugodtan megteheted, hogy felvételizel valami másra, ami magában hasznos, és mellette nyelviskolában és egyedül keményen tanulod a nyelvet. El lehet érni ugyanazt.


Csupán nyelvtudás nem ér sokat. És az, hogy beszélsz egy nyelvet, korántsem jelenti, hogy tudnád tanítani és jó fordító és/vagy tolmács lennél belőle; nem véletlenül képezik az ilyen szakembreket külön.

2012. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam h tolmács vagy tanár akarok lenni.

A nyelv mellé meg simán fel lehet venni valami mást.

Ismerőseim pl töri-latin ill. töri-spanyol szakon vannak.

Nem értem miért ne lehetne a nyelv mellett mást is tanulni.

Mindenesetre még mindig az érdekel h koreában milyen lehetőségek vannak a tolmács és tanár mellett,mivel nem igazán szeretném egyiket sem csinálni. Akkor már inkább 1 bolti eladó ;)

2012. nov. 18. 13:05
 7/29 A kérdező kommentje:

Igazából az informatikán gondolkoztam a nyelv mellé, de nem tudom mennyire keresett 1 magyar informatikus koreában.


Jelenleg még középsuliba járok, a kötelező tantárgyak mellett jogot tanulok,és nemsoká érettségiznem kell belőle.De nem hiszem h sokat érek a magyar jogszabályokkal külföldön. :/

2012. nov. 18. 13:08
 8/29 anonim ***** válasza:

"Egy szóval sem mondtam h tolmács vagy tanár akarok lenni."


- Egy válaszra reagáltam ezzel.


"A nyelv mellé meg simán fel lehet venni valami mást."


- Ezt felfogtam. A kérdés, hogy mi lehetne, amivel tudnál is érvényesülni.


"Ismerőseim pl töri-latin ill. töri-spanyol szakon vannak."


- Rendben, de az egyik egy nyelv, így ugyanúgy jön a kérdés: mit kezdjek vele? Nem is beszélve arról, hogy a latin még csak nem is beszélt nyelv

Történelemtudást meg legfeljebb iskolában vagy múzeumban lehet kamatoztatni.


"Nem értem miért ne lehetne a nyelv mellett mást is tanulni."


- Egy szóval nem mondtam, hogy ne lehetne. Csak azért remélhetőleg Te is lrzed a különbséget egy koreai alapszak mellé tanulni valamit egy bölcsészkar minorkíbálatából, és alapszakot elvégezni műszaki, informatikai, gazdasági stb. területen, és mellete megtanulni a nyelvet.


"Mindenesetre még mindig az érdekel h koreában milyen lehetőségek vannak a tolmács és tanár mellett,mivel nem igazán szeretném egyiket sem csinálni. Akkor már inkább 1 bolti eladó ;)"


- Ez viszont egy elég tág kérdés. De evidens, hogy a született koreaiak előnyben vannak.

2012. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Csak azért remélhetőleg Te is lrzed a különbséget egy koreai alapszak mellé tanulni valamit egy bölcsészkar minorkíbálatából, és alapszakot elvégezni műszaki, informatikai, gazdasági stb. területen, és mellete megtanulni a nyelvet. "


Nem igazán.

2012. nov. 19. 11:45
 10/29 anonim ***** válasza:

Akkor az viszont baj. De talán már ez is rávilágít a különbségre:

minor: 50 kredit

alapszak: 180 kredit

2012. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!