Minek tanuljak tovább??

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Itt a 8. osztály, el kell döntenem minek tanuljak!

Szeretnék: CNC-esztergályos lenne, web programozó,természet biológus. Tudom eltérőek.


Előny lenne a számomra a web programozó:


Amit itthon is szívesen csinálok de, a matekot ki nem állhatom, és nem is megy.Azért lenne jó mert nem kellene koleszosnak lennem!(20 perc buszozás)


A természet biológus: Azért lenne jó mert kiskoromtól kezdve nézem az Animal Planet-et. És nagyon szeretem az állatokat. És itt a városomban is tudom tanulni a biológiát. Sajnos most 8. osztályban csak az emberről tanulunk amit nem annyira kedvelek. A természet biológuson belül is inkább az állatok érdekelnek. Mindenfajta állatot szeretek, és szívesen tanulnék róluk!

Ha egy gimit elvégzek emelt biosszal onnan ugye még érdemes továbbmenni fősulira? Matekot milyen óraszámban tanulunk? Vagy gimiben biosz szakon is csak az emberről tanulunk és fősulin lehet "szakosodni"?


CNC esztergályos:

Ez főképp azért érdekel mert itthon is sokat szoktam apámmal vasanyagokkal foglalkozni.(Szeretem is) És akkor eggyúttal még számítógépet is használnék.

Htrány: Nincs a városomban.


Külföldön szeretnék boldogulni. Nem csak azért mert itt keveset fizetnének, hanem mert bennem van a kalandvágy. Úgy érzem nem köt ehhez az országhoz semmi. Persze ez lehet később változni fog.

Szerintetek meik lenne a legmegfelelőbb aminek van jövője??

14F



2012. nov. 18. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Bevallom neked őszintén, egyikbe sincs. Talán ami a legjobb lenne, az tényleg a CNC esztergályos, már ha külföldön akarsz dolgozni. A természetbiológus annyira nem kell már erre a földre, mint cigány Magyarországra. Webprogramozóval meg az a baj, hogy szerintem abból is van rengeteg, nem hinném hogy jó fizetéssel el tudnál helyezkedni vele valahol. :/

Kémiával vagy fizikával érdemes inkább tovább tanulni. Villamosmérnők most mindenhova kell, csak oda ugye fizika meg matek kell eléggé erősen.

2012. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első válaszában van valami.


A CNC-hez tuti kelleni fog matek, nálad akkor ez elvileg kiesett.

A webprogramozó pedig ilyen szinten kb semmit nem ér, túl sok van belőle. (Ha felsőfokús lenne, akkor talán, de azt majd a középiskola után tudnál tanulni és matek ott is kell.)

2012. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!