Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindenki lebeszél a jogról?

Mindenki lebeszél a jogról?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek. Jogra szeretnék menni. Akikkel beszéltem erről, így foglalták össze: szabadidő nulla, napi tízórás tanulás (mi van??), magánéleted nem lesz, ha nem is buksz ki, a későbbi meló egy daráló, szellemileg is leépülhetsz.

Ezek között volt ügyvéd is, aki ezt mondta.

Tényleg ennyire gáz a helyzet?



2012. nov. 18. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy annyi jogász van, mint a nyűg, nehéz lesz érvényesülnöd, hacsak anyunak-apunak nincsenek jó kapcsolatai.
2012. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem így hallottam a jogi szakot. Inkább az elhelyezkedés nehéz, sokan vannak és csak kapcsolattal tudsz érvényesülni.

Ráadásul idéntől van rá esély hogy nem lesz államilag támogatott jogászképzés.

2012. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell napi 10 órát tanulnod..csak vizsgaidőszakban. Ha folyamatosan tanulsz,mindig átnézed az anyagot amit elmondanak előadáson akkor azért túl lehet élni. Persze ha 1 nap alatt akarod megtanulni a féléves rómát akkor 0-24 is kevés rá. :D Nem csak ügyvéd lehet valakiből jogász diplomával. Persze jobb munkához kellenek kapcsolatok de azért nem olyan vészes a helyzet. Én most vagyok elsős,nagyon szeretem,és nem bántam meg hogy ide jöttem. :)
2012. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Na akkor most leírnék pár dolgot, amit nem csak hallottam, meg találgatok, hanem első kézből tudok: nővérem jogász (ja meg unokatesóm is, csak ő most másod éves, nővérem meg már végzett).

Nézzük a kérdéseid szépen sorjában:

1. Szabadidő nulla? Ez csak rajtad múlik. Nővérem vizsgaidőszakban valóban ketté tanulta magát, de év közben épp hogy pár órára elő vette azt, amit kellett és volt szabadideje. Tanult mellette nyelvet és volt párkapcsolata is.

2. Napi 10 óra tanulás? Vizsgaidőszakban igen (bár az melyik szakon nincs így??), de szorgalmi időszakban egyáltalán nem. Még egyszer írom, csak pár órára vette elő, amit muszáj volt.

3. Magánélet? Ezt már írtam. Unokatestvérem is már másfél éve együtt van a barátjával. Csak annyi, hogy uncsitesóm 200 km-el arrébb tanul a lakhelyétől, de fel tudta venni úgy az óráit, hogy szerda este már végez. Legkésőbb csütörtök reggel utazhat haza. A buszon tanul, ha tud, ezzel is időt spórol magának otthon.

4. Munka? Nővérem mióta végzett 2 helyen is dolgozott, összesen 2 max 3 hónapig volt munka nélkül. Az elsőt ott hagyta, mert az megszűnt, de pár héttel később talált magának mást, bár igaz, hogy mindkettőt csak Budapesten. Most épp azért nem dolgozik, mert 2 héten belül megszül...


Összességében: aki azért megy jogra, mert épp divat és jaj tanuljunk már vmit, arról elhiszem, hogy nem fog munkát találni, hogy soknak tartja, hogy szerinte nincs magánélete. De aki elhivatott és tényleg ezt akarja az biztos, hogy nem így fog hozzáállni. Valóban sok jogász van ezt aláírom, csak felmerül a kérdés, hogy ebből hány az, aki valóban az is akar lenni? Kapásból 3 volt osztálytársam jut eszembe, akik divatból mentek (költségtérítéses) jogász szakra, egyébként ostoba, hülye libák. Csak a divat kedvéért vannak ott és nem is titkolják. És az ilyenek miatt sok a jogász, nem az olyanok miatt, mint Te, aki komolyan is gondolja.

2012. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Utolsó! Én abszolút divatból szeretném ezt csinálni. Kiskorom óta ezt akarom, igaz, az állami támogatás megvonás picit elkeserített... de mást nem tudok magamnak elképzelni.

2012. nov. 19. 21:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Abszolút nem*
2012. nov. 19. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, sejtettem, hogy komolyan gondolod, ahogy az utolsó mondatomban ezt le is írtam...
2012. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!